Bibliotekarze polecają książki na październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 września 2022

 

czerwiec

PAŹDZIERNIK

Joanna Kalisz-Dziki rekomenduje książkę pt. Zaświaty: opowieści o nieprzemijaniu, autorstwa Krzysztofa FedorowiczaTa wielotonowa opowieść o historii i kulturze regionu zielonogórskiego i winiarskich tradycjach na przestrzeni czterech ostatnich wieków została nominowana do nagrody literackiej Nike w 2021 r. Autor będzie gościem 8. Festiwalu im. Zygmunta Haupta w Gorlicach.

Beata Mituś poleca książkę pt. Tyle miłości nie może umrzeć, autorstwa Moni NilssonJest to smutna, ale też niosąca pocieszenie historia o życiu i przyjaźni i takiej miłości, która nigdy nie umiera.

Barbara Szczepanik rekomenduje książkę pt. Obietnica Tiaki: o niezwykłości Nowej Zelandii i Wysp Pacyfiku. Autor książki, Tomasz Gorazdowski, zabiera Czytelników w podróż do Nowej Zelandii i na wyspy Pacyfiku.

Tomasz Hryc poleca książkę pt. Psychologia wojny: strach i odwaga na polu bitwy. Autor publikacji , Leo Murray, łączy ze sobą pochodzące z pierwszej ręki relacje z różnych bitew z nauką ścisłą, jaką jest psychologia taktyki. Nadzwyczajne badania oferują wgląd w to, co wojna jest w stanie zrobić z umysłem człowieka.

Grażyna Zastępa poleca magiczną powieść, pt. Tam, gdzie las spotyka się z niebem, autorstwa Glendy Vanderah. Jest to historia o miłości, stracie i odnalezieniu rodziny.

Katarzyna Marchwica rekomenduje reportaż pt. Ostatni świadek: historie strażników hitlerowskich skarbów. Autorka, Joanna Lamparska, odkrywa dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, które wydarzyły się już po zakończeniu II wojny światowej.

Marta Karp poleca publikację pt. Pańszczyzna: prawdziwa historia polskiego niewolnictwa, autorstwa Kamila Janickiego. Książka to historia chłopskiej nędzy i ubezwłasnowolnienia, pisana w kontrze do powszechnie przyjętej wizji I Rzeczypospolitej jako kraju swobód i tolerancji.

Natalia Karasińska rekomenduje poradnik pt. Odpowiedzialna moda: guilt-free przewodnik po slow fashion. Autorka, Katarzyna Zajączkowska tłumaczy jak ubierać się bardziej świadomie i być fair względem siebie, innych i planety.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner