Mała książka — wielki człowiek — 2020–2021

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wyprawka czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach bierze udział w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”. Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2020 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filii Magdalena i w filii Zawodzie. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych.

Artykuły

„Mała książka — wielki człowiek” — animacja MBP w Gorlicach

Przejdź do - „Mała książka — wielki człowiek” — animacja MBP w Gorlicach

Kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” nabiera tempa! Od września 2021 w naszej bibliotece wyprawki odebrało 50 przedszkolaków.

Czytaj więcej o: „Mała książka — wielki człowiek” — animacja MBP w Gorlicach

Wyprawki Czytelnicze dla najmłodszych — kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii

Przejdź do - Wyprawki Czytelnicze dla najmłodszych — kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii

Miliony światów równoległych, niezliczone przygody, wieczory z najbliższymi – to wszystko można mieć dzięki kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, w której już trzy miliony Wyprawek Czytelniczych trafiły do dzieci i rodziców.

Czytaj więcej o: Wyprawki Czytelnicze dla najmłodszych — kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii

MBP w Gorlicach kolejny rok w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”

Przejdź do - MBP w Gorlicach kolejny rok w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”

"Mała książka — wielki człowiek”

Przejdź do - "Mała książka — wielki człowiek”

Od września 2020 roku nasza biblioteka kontynuuje udział w projekcie realizowanym  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Serdecznie zapraszamy dzieci wieku od 3-6  lat oraz rodziców po odbiór Wyprawek Czytelniczych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach w gronie 6 tysięcy bibliotek biorących udział w nowej edycji projektu „Mała książka — wielki człowiek”

Przejdź do - Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach w gronie 6 tysięcy bibliotek biorących udział w nowej edycji projektu „Mała książka — wielki człowiek”

„Mała książka — wielki człowiek” — projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Przejdź do - „Mała książka — wielki człowiek” — projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Już od września kolejni mali czytelnicy będą mogli odebrać  w naszej bibliotece Czytelniczą Wyprawkę.

Czytaj więcej o: „Mała książka — wielki człowiek” — projekt dla dzieci w wieku 3-6 lat

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Logo

  Logo

 • Powiększ zdjęcie Logo

  Logo

 • Powiększ zdjęcie Jak przystąpić do projektu

  Jak przystąpić do projektu