Sieć na kulturę — 2021–2022

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

logo

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że  Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach  bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim”.

logo

Celem projektu jest:

 • podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,
 • rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,
 • wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

 

Zachęcamy wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie, w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia w dwóch blokach tematycznych:

 • Edukacja online
 • Kompetencje medialne 

 Czego dowie się Twoje dziecko?

☑️ Edukacja online. Pozna popularne platformy i interaktywne narzędzia wspomagające edukację. Zapozna się z metodami i dobrymi praktykami. Dodatkowo rozszerzy wiedzę o zagadnienia z ekologii i bezpieczeństwa związanego ze sprzętem elektronicznym.

☑️ Kompetencje medialne. Pozna cyfrowe narzędzia przydatne w szkole. Dowie się, jak tworzyć prezentacje, posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi. Pozna zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Nauczy się rozpoznawać nieprawdziwe treści i jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

 

logo

 

Więcej informacji na stronie projektu: www.siecnakulture.pl

Artykuły

„Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” — podsumowanie

Przejdź do - „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” — podsumowanie

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach z sukcesem zakończyła projekt pn. „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Czytaj więcej o: „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” — podsumowanie

Sieć na kulturę w MBP w Gorlicach — nabór uczestników trwa!

Przejdź do - Sieć na kulturę w MBP w Gorlicach — nabór uczestników trwa!

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach bierze udział w ogólnopolskim projekcie pn. „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim”, którego jednym z celów jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Czytaj więcej o: Sieć na kulturę w MBP w Gorlicach — nabór uczestników trwa!

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Baner

  Baner

 • Powiększ zdjęcie Baner

  Baner