5. Festiwal im. Zygmunta Haupta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Już dziś zapraszamy na 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta, który jest planowany w terminie 26–29 września 2019. Chociaż na zapowiedzi programowe jest jeszcze za wcześnie, mamy nadzieję, że doświadczenie ostatniej, jeszcze świeżej we wspomnieniu edycji skłoni naszych widzów, by od razu zarezerwować ten czas w kalendarzach.

A wszystkich tęskniących za festiwalową atmosferą zachęcamy do wysłuchania AUDYCJI Radia Kraków, w której o Zygmuncie Haupcie i gorlickim święcie literatury opowiadają: Andrzej Stasiuk, Wojciech Bonowicz, prof. Aleksander Madyda i Monika Stopczyk. Gościem programu była także Urszula Zajączkowska — biorąca udział w tegorocznym Festiwalu poetka i botaniczka, laureatka Nagrody Fundacji im. Kościelskich.

Aktualności dotyczące Festiwalu im. Zygmunta Haupta możecie znaleźć na www.festiwalhaupta.pl

Artykuły

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta w MBP w Gorlicach — fotoreportaż

Przejdź do - 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta w MBP w Gorlicach — fotoreportaż

Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności, wszystkim autorom, gościom, darczyńcom, sponsorom i partnerom zaangażowanym w organizację tej edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Do zobaczenia za rok!   

Czytaj więcej o: 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta w MBP w Gorlicach — fotoreportaż

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — program

Przejdź do - 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — program

Już w tym tygodniu rozpoczynamy 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Poniżej publikujemy pełny program Festiwalu. Zapraszamy do Gorlic w dniach 25–29 września 2019! 

Czytaj więcej o: 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — program

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zaproszenie

Przejdź do - 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zaproszenie

Zapraszamy do zapoznania z programem 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta, który odbędzie się w Gorlicach w dniach 25–29 września 2019!

Czytaj więcej o: 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zaproszenie

Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Przejdź do - Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Zachęcamy do udziału w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Michała Olszewskiego, które odbędą się podczas 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta!

Czytaj więcej o: Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — to już dziś!

Przejdź do - Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — to już dziś!

Z radością możemy powiedzieć, że to już dzisiaj w Gorlicach rozpoczyna się 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta. W programie spotkania autorskie i tematyczne, czytanie prozy patrona Festiwalu, koncert oraz wystawa fotograficzna. Łącznie aż 26 wydarzeń, na wszystkie wstęp jest wolny.

Czytaj więcej o: Festiwal im. Zygmunta Haupta w Gorlicach — to już dziś!

Komunikat organizatora

Przejdź do - Komunikat organizatora

Jesień czasem krzyżuje plany. Z przyczyn zdrowotnych w Gorlicach nie pojawią się Justyna Sobolewska i Monika Stopczyk — moderatorki festiwalowych spotkań.

Czytaj więcej o: Komunikat organizatora

(NIE)OBECNI

Przejdź do - (NIE)OBECNI

Na weekend zamykający Festiwal zostały zaplanowane wydarzenia upamiętniające Zygmunta Haupta oraz Bohdana Ihora Antonycza. Patron Festiwalu będzie bohaterem spotkania tematycznego, natomiast dyskusja poświęcona twórczości i życiorysowi ukraińskiego poety to jedno z szeregu wydarzeń odbywających się w Gorlicach w ramach programu obchodów 110. rocznicy urodzin Antonycza oraz dziesięciolecia działalności Centrum Kultury jego imienia.

Czytaj więcej o: (NIE)OBECNI

Ścieżkami życiorysów

Przejdź do - Ścieżkami życiorysów

Krzysztof Komeda, Krzysztof Kieślowski i członkowie lwowskiej szkoły matematycznej to bohaterowie tegorocznych spotkań poświęconych biografistyce, którzy na festiwalowej scenie „pojawią się” za sprawą książek Magdaleny Grzebałkowskiej, Katarzyny Surmiak-Domańskiej i Mariusza Urbanka.

Czytaj więcej o: Ścieżkami życiorysów

Czas poezji

Przejdź do - Czas poezji

Czas na przedstawienie twórców, którzy w trakcie pięciu festiwalowych dni uraczą nas swoimi (ale nie tylko) utworami poetyckimi. Spotkajmy się, by wspólnie porozmawiać o książkach Agaty Jabłońskiej, Julii Fiedorczuk i Jacka Podsiadły oraz o wyjątkowej antologii opracowanej przez Darka Foksa.

Czytaj więcej o: Czas poezji

Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Przejdź do - Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Zachęcamy do udziału w warsztatach prowadzonych przez Michała Olszewskiego, które odbędą się podczas 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta.

Czytaj więcej o: Gorlice non-fiction. Zapraszamy na warsztaty z Michałem Olszewskim

Mając ludzi i świat na oku

Przejdź do - Mając ludzi i świat na oku

Festiwalowe wydarzenia to także okazja, by zapoznać się z najnowszymi publikacjami spod znaku eseju. W tym roku gatunek ten będą reprezentować znakomici autorzy — Marek Bieńczyk, Wojciech Bonowicz i Tomasz Dostatni OP, wszyscy wirtuozersko władający polszczyzną oraz niezwykle uważnie przyglądający się światu. Warto już dziś zaznaczyć w terminarzu wydarzenia z ich udziałem.

Czytaj więcej o: Mając ludzi i świat na oku

Snując historie

Przejdź do - Snując historie

Wśród twórców, którzy w tym roku w ramach Festiwalu odwiedzą Gorlice mamy grono znakomitych prozaików, którzy zaprezentują czytelnikom swoje najnowsze, jakże różnorodne książki. Powieści Barbary Klickiej, Filipa Zawady, Serhija Żadana i zbiór krótkich form Pawła Sołtysa to niezwykle atrakcyjna — zarówno formalnie, jak i fabularnie — literacka wyprawa, do udziału w której gorąco zachęcamy.

Czytaj więcej o: Snując historie

Państwo Karpaty — nie tylko literatura

Przejdź do - Państwo Karpaty — nie tylko literatura

Festiwal im. Zygmunta Haupta to także rozmowy niekoniecznie o literaturze, ale również o istotnych, czasem palących zagadnieniach, problemach społecznych i kulturowych, związanych z tym, co tu i teraz oraz z tym, co zawsze aktualne.  

Czytaj więcej o: Państwo Karpaty — nie tylko literatura

Wsparcie dla 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta — niech się dowiedzą!

Przejdź do - Wsparcie dla 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta — niech się dowiedzą!

Dzięki widzom, przyjaciołom i mecenasom Festiwalu udało się zebrać kwotę, która pozwoli zrealizować piątą edycję literackiego święta pod patronatem Zygmunta Haupta. Kampanię crowdfundingową prowadziliśmy w portalu wspieram.to. Oprócz tego otrzymaliśmy wsparcie finansowe od partnerów Festiwalu oraz indywidualne darowizny. Dziś chcielibyśmy przekazać nasze gorące podziękowania wszystkim darczyńcom.

Czytaj więcej o: Wsparcie dla 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta — niech się dowiedzą!

5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — 113 procent sukcesu

Przejdź do - 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — 113 procent sukcesu

Z ogromną przyjemnością możemy już poinformować, że nasza kampania crowdfundingowa zakończyła się sukcesem. Zebrana kwota 30 737 zł to dokładnie 113% sukcesu! 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbędzie się dzięki Waszym wpłatom, których było aż 224.  

Czytaj więcej o: 5. Festiwal im. Zygmunta Haupta — 113 procent sukcesu