(NIE)OBECNI

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2019

Na weekend zamykający Festiwal zostały zaplanowane wydarzenia upamiętniające Zygmunta Haupta oraz Bohdana Ihora Antonycza. Patron Festiwalu będzie bohaterem spotkania tematycznego, natomiast dyskusja poświęcona twórczości i życiorysowi ukraińskiego poety to jedno z szeregu wydarzeń odbywających się w Gorlicach w ramach programu obchodów 110. rocznicy urodzin Antonycza oraz dziesięciolecia działalności Centrum Kultury jego imienia.

MIASTA ZYGMUNTA HAUPTA to dyskusja, do której DAREK FOKS zaprosi ANDRZEJA NIEWIADOMSKIEGO i PAWŁA PANASA — znakomitych literaturoznawców, znawców biografii oraz pisarstwa Zygmunta Haupta, należących do grona inicjatorów spotkań tematycznych odbywających się od początku istnienia Festiwalu. Tym razem badacze podejmą temat topografii i miast, jakie inspirowały bądź mogły inspirować autora Baskijskiego diabła. W jaki sposób funkcjonowały w świadomości bohaterów jego próz, jak wiernie były odwzorowane? Dowiemy się tego w sobotę (28 września) o godz. 18:45.

Z kolei ostatni dzień Festiwalu rozpoczniemy od odwiedzin w Centrum Kultury im. B.I. Antonycza, gdzie uczcimy dziesięciolecie działalności instytucji oraz 110. rocznicę urodzin jej patrona — BOHDANA IHORA ANTONYCZA. O twórczości wybitnego, zmarłego przedwcześnie poety, uznawanego za twórcę nowoczesnej liryki ukraińskiej, ANDRZEJ STASIUK porozmawia z DANYLO ILNYTSKYIM — mieszkającym we Lwowie historykiem i teoretykiem literatury, eseistą, znawcą twórczości Antonycza. Spotkanie BOHDAN IHOR ANTONYCZ: 110. ROCZNICA URODZIN zaplanowano na godz. 13:00.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Zdjęcie

  Zdjęcie

 • Powiększ zdjęcie zdjęcie

  zdjęcie

 • Powiększ zdjęcie Okładka

  Okładka