2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Krótkie podsumowanie 2019 roku w MBP w Gorlicach

Przejdź do - Krótkie podsumowanie 2019 roku w MBP w Gorlicach

Życząc wszystkim naszym czytelnikom i użytkownikom udanej zabawy sylwestrowej zapraszamy na krótkie podsumowanie mijającego roku. Dziękujemy, że byliście z nami!

Czytaj więcej o: Krótkie podsumowanie 2019 roku w MBP w Gorlicach

Świąteczno-noworoczne godziny pracy biblioteki

Przejdź do - Świąteczno-noworoczne godziny pracy biblioteki

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że w okresie świąteczno-noworocznym ulegają zmianie godziny pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach.

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu gorlickiego — relacja

Biblioteka w działaniu — gościnny wykład dla słuchaczy UZW w Gorlicach

„Wojenna witryna” — trzecia wystawa pamiątek wojennych — relacja

Uczestnicy wernisażu, który odbył się 20 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie o sto lat wstecz, do historycznego momentu, kiedy nasze miasto i cała Polska podnosiły się z wojennej pożogi. Zapraszamy do lektury relacji z tego niezwykłego wydarzenia. 

„Wojenna witryna” — trzecia wystawa pamiątek wojennych

Zapraszamy na niezwykła wystawę dokumentów i pamiątek wojennych, która odbędzie się 20 listopada 2019 (środa) w Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach.

BiblioLAB Gorlice — biblioteka, miejsca, ludzie, inspiracje

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach i Stowarzyszenie LABiB ponownie zapraszają wszystkich bibliotekarzy z województwa małopolskiego do udziału w lokalnym zjeździe pasjonatów książki — BiblioLAB. Druga małopolska edycja odbędzie się 15 listopada 2019 (piątek) w MBP w Gorlicach w godz. 10.00–16.00.

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem — relacja

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

Zapraszamy na piąte spotkanie w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”! Tym razem naszym gościem będzie Jacek Hugo-Bader. Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2019 (środa) o godz. 10.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”! Tym razem naszym gościem będzie Wojciech Tochman. Spotkanie odbędzie się 23 października 2019 (środa) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach

Relacja ze spotkania autorskiego z Wojciechem Chmielarzem

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Chmielarzem — autorem m.in. cyklu kryminalnego o komisarzu Jakubie Mortce. Spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.   

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

Przejdź do - Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

Gratulujemy autorce Ksiąg Jakubowych i Biegunów, od dziś laureatce literackiej Nagrody Nobla!

Czytaj więcej o: Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

Wielki Jesienny Kiermasz Książek

Zapraszamy moli książkowych na kiermasz książek używanych, który odbędzie się 10 października (czwartek) na skwerze pod biblioteką. Rozpoczynamy o godz. 10.00, kończymy o 14.00 lub wtedy, kiedy wykupicie wszystkie książki :). 

„Bez korekty” — rozstrzygniecie konkursu na reportaż społeczno-obyczajowy

Publikujemy wyniki konkursu na reportaż społeczno-obyczajowy związany z ziemią gorlicką pt. „Bez korekty”, który został zorganizowany w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”.