Wypożyczenia książek — Czytelnia Główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wypożyczenia międzybiblioteczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach dzięki współpracy z wieloma bibliotekami publicznymi i naukowymi umożliwia czytelnikom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek. Zamówienia należy składać w Czytelni Głównej (I piętro, sala nr 3). Ze sprowadzonych materiałów można korzystać wyłącznie na miejscu (Czytelnia Głównej) w terminie określonym przez instytucję wypożyczającą. Prawo do korzystania z wypożyczeń międzybibliotecznych ma każdy czytelnik. Aby złożyć zamówienie, niezbędne jest posiadanie aktualnego konta bibliotecznego. Wypożyczenia międzybiblioteczne dotyczą tylko literatury naukowej i popularnonaukowej.

Wypożyczenia z bibliotek łemkowskich

Od 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach współpracuje z dwoma stowarzyszeniami łemkowskimi: Stowarzyszeniem Ruska Bursa oraz Zjednoczeniem Łemków. Dzięki tej współpracy czytelnicy MBP w Gorlicach mogą korzystać z bogatych zbiorów — unikatowych regionaliów — zarówno Biblioteki Ruskiej Bursy, jak i Biblioteki Centrum Kultury im. B.I. Antonycza. Zbiory te są opracowane w systemie bibliotecznym SOWA i są dostępne do wyszukiwania w katalogu on-line MBP w Gorlicach. Aby zamówić książki pochodzące z bibliotek łemkowskich, należy się skontaktować z pracownikiem Czytelni Głównej.

Wypożyczenia krótkoterminowe

Czytelnia Główna w 2015 roku uruchomiła agendę wypożyczeń krótkoterminowych, wydzielając z księgozbioru część publikacji dotychczas dostępnych tylko na miejscu. Dzięki temu czytelnicy MBP w Gorlicach mogą wypożyczać niektóre publikacje naukowe i popularnonaukowe na okres nie dłuższy niż siedem dni (z możliwością prolongaty). Informacje o książkach, które można wypożyczyć z Czytelni Głównej są zawarte w katalogu on-line MBP.

Kontakt:

Ewa Bochenek, Tomasz Hryc, Judyta Rosin
tel.: 18 352 19 62
e-mail: informatorium@mbpgorlice.info

Artykuły

Czytelnia Główna MBP w Gorlicach — usługi online

Przejdź do - Czytelnia Główna MBP w Gorlicach — usługi online

Piszesz referat, pracę, poszukujesz informacji o tematyce regionalnej, potrzebujesz innych materiałów? Skontaktuj się drogą mailową (informatorium@mbpgorlice.info) lub telefoniczną (18 352 19 62) z pracownikami Czytelni Głównej MBP w Gorlicach .

Czytaj więcej o: Czytelnia Główna MBP w Gorlicach — usługi online