W krainie baśni i bajek — zajęcia przeprowadzone w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 maja 2019

Po jakie książki najchętniej sięgają najmłodsi Czytelnicy? Oczywiście po bajki i baśnie. Przecież „bajka jest dobra na wszystko, na nudę i niepogodę”. A właśnie biblioteka jest miejscem, w którym na kartach książek mieszka niezliczona liczba baśniowych postaci. Podczas zajęć zorganizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek kolorowy tunel przeniósł do krainy bajek grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Gorlicach. Przedszkolaki obejrzały także prezentację multimedialną o najbardziej znanych baśniopisarzach, z kółek orgiami wykonały uroczego Czerwonego Kapturka, odgadywały, z jakiej bajki pochodzą rekwizyty, takie jak: pantofelek, róża, buty, peleryna, lusterko, jabłko oraz słoik miodu. Mali Czytelnicy mieli okazję poczuć się jak Kopciuszek, który, by wyjść na bal, musiał oddzielić wszystkie ziarnka maku od ziaren soczewicy. Natomiast ich zadaniem, z którym poradzili sobie bardzo dobrze i sprawnie, było posegregowanie różnokolorowych klocków.

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku.

1 zdjęcie  - dzieci segregują kolorowe klocki 2 – praca plastyczna 3 – Czerwony Kapturek z origami wykonany przez dzieci 4z wizytą w Wypożyczalni dla Dzieci 5 z wizytą w Wypożyczalni dla Dzieci