Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 września 2020

Drogie dzieci, chcecie poznać skarpetki  i ich niesamowite przygody? Przyjdźcie na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek i weźcie udział w Skarpetkowym teatrzyku. Czekamy na Was 9 września (środa) 2020 r. w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Punktualnie o godz. 9.30 rozpoczniemy literacką podróż do świata wyobraźni.  Nie może Was tutaj zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!

Justyna Bednarek — dziennikarka, pisarka i ilustratorka, autorka bestsellerowych książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” z ilustracjami Daniela de Latoura zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Kolejna książka — „Pięć sprytnych kun” — również była nominowana w konkursie Książki Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Zaraz po kunach do księgarń trafiły bajki muzyczne pt. „W to mi graj”,  które zilustrował sam mistrz Józef Wilkoń.  Kolejna publikacja to „Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii” — książeczka należąca do słynnej już serii Czytam sobie. W kwietniu 2017 ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek”, zaś w 2019 roku trzeci pt. „Banda Czarnej Frotte. Skarpetki powracają”.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2  spotkanie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na spotkanie obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zapisy będą przyjmowane osobiście do 2 września 2020 r. (środa) w godzinach pracy biblioteki w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (parter, sala 2).

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu są proszone o zapoznanie się z Regulaminem wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Gabryela w Gorlicach w czasie trwania epidemii wirusa COVID-19 oraz z załącznikami.  Wypełnione i podpisane Oświadczenia i Zgody należy dostarczyć do MBP w Gorlicach najpóźniej w dniu spotkania autorskiego.

logo logo logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo

Patronat medialny nad projektem objął portal Halo Gorlice

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat