Światowy Dzień Pluszowego Misia — filia Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2017

Proszę Państwa — oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś.

Chętnie Państwu łapkę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.

 

Wierszem Jana Brzechwy przywitał się Miś z grupą przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gorlicach, zapraszając wszystkie dzieci na urodzinowe spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione misie i każdy chciał opowiedzieć o swoim pluszaku. Następnie dzieci wysłuchały pełnych ciepła i humoru opowieści o Małym Misiu z książki Else Holmelund Minarik pt. Mały Miś, który uwielbiał hasać na śniegu, świętować urodziny i słuchać historii, które opowiada Misiamama.

Na tablicy z wizerunkami dużych niedźwiedzi — brunatnego, polarnego, koali i pandy — przedszkolaki bezbłędnie odgadywały zagadki związane z ich życiem, umieszczając prawidłowe odpowiedzi pod odpowiednimi obrazkami.

Kolejnym punktem urodzinowej zabawy było pokonywanie misiowej jamy i odnajdywanie ukrytego niedźwiadka. Przy piosence Jadą, jadą misie zorganizowaliśmy paradę misiów oraz misiowy taniec. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem wizerunku bardzo pluszowego misia oraz — jak na misiowe urodziny przystało — małym Conieco.

	Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece		Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece		przedszkolaki w bibliotece		rozwiązujemy zagadki		misiowe zabawy		pokonywanie misiowej jamy		dzieci wśród książek		dzieci wśród książek		praca przy portrecie misia		praca przy portrecie misia		praca przy portrecie misia		misiowa parada		misiowa parada