Relacja ze spotkania autorskiego z Grzegorzem Kasdepke

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 września 2017

Już po raz trzeci młodzi czytelnicy naszej biblioteki mieli przyjemność zobaczyć się i porozmawiać z jednym z najpopularniejszych i najchętniej czytanych autorów książek dla dzieci — Grzegorzem Kasdepke. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klas trzecich z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 oraz 6 w Gorlicach, a także z Zespołu Szkół ze Stróżówki.

Spotkanie zaczęło się dość nietypowo, bowiem to autor zaczął zadawać dzieciom pytania, chcąc tym samym poznać swoich czytelników bliżej i zachęcić do aktywnego udziału. Pierwsze dotyczyło gatunków literackich i — jak się okazało — najmłodszych czytelników najmniej interesują książki o miłości i całowaniu, których Grzegorz Kasdepke napisał kilka, nawet dla przedszkolaków. Drugim pytaniem „Kim chcesz zostać w przyszłości” nie zaskoczył uczestników spotkania, ale zaskoczyły za to ich odpowiedzi, m.in.: „sprzedawcą w Biedronce”, „downhillowcem”, „twórcą gier komputerowych”, „baletnicą” czy „mechanikiem”. Trzecie pytanie, które zamieniło się w zabawę słowami dotyczyło związków frazeologicznych, występujących w książce Grzegorza Kasdepke pt. Co to znaczy…

Druga część spotkania przybrała formę konferencji prasowej, bowiem to autor został obsypany przedziwnymi pytaniami, na które chętnie i z humorem odpowiadał. Mamy nadzieję, że niektóre z nich zainspirują go napisania kolejnej interesującej książki albo trafią do osobistego notesu, w którym zapisuje ciekawe i warte uwagi pytania od dzieci. Autografy i niekończące się rozmowy z Grzegorzem Kasdepke zakończyły to bardzo udane spotkanie autorskie.

Spotkanie z panem Grzegorzem Kasdepke udało się nam zorganizować dzięki dotacji, którą biblioteka otrzymała z MKiDN na realizację projektu „Książka ma moc”.

	Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke		Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kadepke