XVII Powiatowy Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2016

„Mity dla dzieci czy nie mity, dzieła Pana Kasdepke to po prostu hity”

Michał Buźniak

XVII Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Kasdepkiada — test wiedzy o książkach Grzegorza Kasdepke”, skierowany dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat, został rozstrzygnięty. W finale konkursu wzięło udział 31 uczniów ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego: Siedlisk, Rożnowic, Kwiatonowic, Zagórzan, Stróżówki i Gorlic. Konkurs był dwuetapowy. Aby dostać się do finału, uczestnicy pierwszego etapu musieli wymyślić hasło promujące wybraną książkę Grzegorza Kasdepke. Z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale. Zwycięzcy pierwszego etapu byli zobowiązani do przeczytania czterech podanych w regulaminie Konkursu książek Grzegorza Kasdepke i rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę na temat tych lektur. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki. Dopiero po dwóch dogrywkach udało się wyłonić laureatów.

Zwycięzcą XVII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Kasdepkiada — test wiedzy o książkach Grzegorza Kasdepke” został Michał Buźniak z Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach. Drugie miejsce otrzymała Katarzyna Szura z Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach. Trzecie miejsce zajął Kacper Ciapaj z Zespołu Szkół w Zagórzanach.

Dodatkowo jury postanowiło przyznać siedem wyróżnień. A byli to: Kinga Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, Szymon Dziki z Zespołu Szkół w Kwiatonowicach, Gabriela Gamoń z Zespołu Szkół w Kwiatonowicach, Wiktoria Piestrak z Zespołu Szkół w Kwiatonowicach, Julia Szura z Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach, Julia Mika ze Szkoły Podstawowej w Rożnowicach, Maciej Pyznar z Zespołu Szkół w Zagórzanach.

Dodatkowe wyróżnienie za najciekawsze hasło promujące wybraną książkę Grzegorza Kasdepke otrzymała Julia Mika ze Szkoły Podstawowej w Rożnowicach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Laureaci natomiast zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu oraz dziękujemy za udział.

Podsumowaniem naszego tegorocznego konkursu niech będzie zwycięskie hasło Julii Miki, które idealnie opisuje twórczość Grzegorza Kasdepke:

„Kuba to czy Buba? Siostra to czy brat?

Jaki jest bliźniaków zakręcony świat?

Bić się… Dłubać w zębach… Jak dziś damą być…

Czego nie wypada — Bon czy ton… odpowie Ci!”

 

Uczestnicy konkursu w Sali Pod Sową Organizatorka konkursu na scenie Dzieci przystępują do wypełniania testu Uczestnicy konkursu odpowiadają na pytania Dzieci wypełniają test Uczestnicy czytają w przerwie Ogłoszenie laureatów Organizatorzy konkursu wręczają nagrody Uczestniczka otrzymuje nagrodę Wręczenie dyplomu Laureat odbiera dyplom Uczestnik dostaje nagrodę Sala z dziećmi podczas rozdawania nagród Uczestnik pozuje z dyplomem i organizatorami Wręczenie nagrody zwycięzcy konkursu Zwycięzca odbiera gratulacje Przemówienie organizatorów Zakończenie konkursu Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników