Dzień Pluszowego Misia — filia Zawodzie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 listopada 2022

 

 

W ostatni, listopadowy czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji na filię Zawodzie zawitały misie, które okazały się niezastąpionymi pomocnikami w trakcie zajęć z grupą „Tygrysków” z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gorlicach.

Zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, w czasie której dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz znane literackie i filmowe misie. Następnie mali goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali dwóch opowiadań. Pierwsze z nich, pt. „Nie martw się misiu Tulisiu” autorstwa Davida Mellinga, przedstawia historię misia, który dostaje od taty czapkę. Niestety piękny i praktyczny prezent podczas zabawy szybko ulega zniszczeniu. Miś Tuliś jest zasmucony i nie wie jak zachować się w stosunku do taty. Jak zakończy się ta historia? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania tej znakomitej opowieści. Drugą lekturą była publikacja Susanny Isern pt. „Niedźwiedź, łowca motyli”. Jest to piękna książka o życzliwości, pomocy innym i przyjaźni.

W kolejnej części spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawie przy muzyce. Potem odpowiadały na przygotowane pytania, dotyczące misiów, zarówno tych prawdziwych, filmowych jak i książkowych. Zadania — jak się okazało — nie sprawiły im dużej trudności. Spotkanie zakończyły warsztaty plastyczne z wykorzystaniem techniki origami płaskie, w trakcie których dzieci wykonały śliczne misie.

Wraz z bibliotecznymi misiami przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla naszych małych gości — balonowe misie, które powędrowały z nimi do domu.

 

wystawka ksiązek o misiach bibliotekarka czyta ksiażkę miś tuliś dzieci tworzą misie z kółek dzieci tworzą misie misie prawie gotowe prezent dla dzieci

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zabawa przy muzyce

    Zabawa przy muzyce