Kampania Mała książka – wielki człowiek — praca konkursowa MBP w Gorlicach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 listopada 2022

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach po raz kolejny dołączyła do konkursu organizowanego przez Instytut Książki. W tym roku zadaniem bibliotek jest zaprezentowanie najciekawszego pomysłu na przywitanie przedszkolaka i sprawienie, by wizyta w bibliotece była dla dziecka niezapomnianym przeżyciem.

Kampania Mała książka – wielki człowiek kryje w sobie wielką siłę.

W całej Polsce tysiące bibliotekarzy każdego dnia rozbudza w dzieciach miłość do książek i zaprasza je do niezwykłego świata literatury.

W tym roku na przedszkolaków czekają całkiem nowe Wyprawki Czytelnicze. Nasza biblioteka rozdała ich już ponad 40.

Co czeka na Małego Czytelnika w Wyprawce Czytelniczej?

 • „Krasnal w Krzywej Czapce” — autorska książka stworzona specjalnie na potrzeby kampanii przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz znakomitą ilustratorkę Aleksandrę Krzanowską,
 • ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” — broszura dla rodziców przypominająca o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki,
 • Karta Małego Czytelnika — imienna karta, na której przedszkolak zbiera naklejki za wizyty w bibliotece.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci z Ukrainy:

Ze względu na ogromną liczbę ukraińskich dzieci, które przebywają obecnie w naszym kraju, Wyprawka Czytelnicza będzie dostępna również w wersji polsko-ukraińskiej. Mamy nadzieję, że dla naszych gości będzie to nie tylko zaproszenie, żeby odwiedzić bibliotekę, ale też by zacząć regularnie korzystać z jej oferty.

Zachęcamy do obejrzenia pracy konkursowej — filmiku promocyjnego stworzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Serdecznie dziękujemy bohaterkom filmiku — naszej małej czytelniczce Idze oraz jej babci.

#wielkiczlowiekwbibliotece

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat kampanii Mała książka – wielki człowiek w Wypożyczalni dla Dzieci

  Plakat kampanii Mała książka – wielki człowiek w Wypożyczalni dla Dzieci

 • Powiększ zdjęcie Baner

  Baner