„Afryka dzika, dawno odkryta” — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 czerwca 2022

Podczas dzisiejszej wyprawy dzieci poznały wiele dzikich, afrykańskich zwierząt, z których większość ma naprawdę duże kłopoty — są gatunkami zagrożonymi. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie niejednokrotnie powrócą myślami do Afryki.

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem, na którym znajdują się ogromne góry, tropikalne lasy, trawiaste sawanny, trzy wielkie pustynie i najdłuższa rzeka świata. Jest również domem dla największych zwierząt lądowych. To właśnie dziś do tego niesamowitego świata zaprosiłyśmy pierwszoklasistów z Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jaką prędkość podczas biegu może osiągnąć gepard, po co słoniowi potrzebne są tak ogromne uszy oraz jaki przysmak kulinarny króluje wśród afrykańskich dzieci. Nie obyło się również bez wyprawy do dżungli, w której czyha wiele niebezpieczeństw. Przy akompaniamencie afrykańskiego bębenka, dzieci musiały cicho chodzić, aby nie obudzić śpiącego lwa, uważać na zwisającego węża czy ostrożnie przeskakiwać przez rwący strumień. Po „ciężkiej wyprawie” młodzi podróżnicy z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania Anya Damiron Tum Tum. Dudniący słoń. Jego bohaterem jest samotny i smutny słoń, który przez swoje gabaryty nie mógł znaleźć przyjaciół. Los tego OGROMEGO stworzenia niespodziewanie odmienia się dzięki pewnej odważnej osie. Ta „zabawna historia przypomina nam, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, a pozory często mylą…”

Na zakończenie pierwszaki wykonały kolorowe maski, inspirując się nowo poznanymi plemionami afrykańskimi.

 

Bibliotekarka prezentuje książki o Afryce Zajęcia muzyczno-ruchowe Dziecko ogląda oryginalny afrykański bębenek Bibliotekarka czyta książkę Dzieci wykonują prace plastyczną

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dzieci wykonują prace plastyczną

    Dzieci wykonują prace plastyczną