X. Jubileuszowe Narodowe Czytanie – relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 września 2021

Jubileuszowa, dziesiąta odsłona Narodowego Czytania już za nami.

Zainaugurowana w 2012 roku przez Parę Prezydencką akcja, od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach co roku aktywnie włącza się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Tym razem Narodowe Czytanie w naszym mieście odbyło się na gorlickim Rynku. Zaproszeni goście przeczytali w całości dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. W bohaterów wcielili się: włodarze miasta na czele z Burmistrzem Miasta Gorlice Rafałem Kuklą, samorządowcy, radni, członkowie Gorlickiego Klubu Seniora, dziennikarze portalu Halo Gorlice, aktorzy działającego pod auspicjami GCK Zespołu Teatralnego Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”, młodzież licealna, bibliotekarze i przedstawiciele gorlickich instytucji i stowarzyszeń. Poziom przygotowania uczestników gorlickiej edycji Narodowego Czytania przerósł nasze oczekiwania. Wszyscy czytający doskonale odnaleźli się w swoich rolach.

Przygotowane przez bibliotekarzy stoiska warsztatowe przyciągnęły natomiast młodszą część publiczności. Dzieci miały okazję przystroić kapelusz tytułowej bohaterki dramatu, zrobić tzw. tarczę Newtona, zakręcić literackim kołem fortuny, odpowiedzieć na pytanie i wygrać nagrodę. W trakcie wydarzenia można było zakupić lektury z tej i z poprzednich edycji Narodowego Czytania, sygnowane okolicznościowym stemplem.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej,ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i już dziś zapraszamy na wspólne czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbędą sięza rok.

Partnerami wydarzenia byli Gorlickie Centrum Kultury i Księgarnia Mieszko.

Dyrektor wita gości na Narodowym Czytaniu Rynek w Gorlicach widzowie oraz zgromadzeni uczestnicy czytania podczas czytania można było nabyć lektury Narodowego Czytania stoisku księgarni Mieszko Członkinie Gorlickiego Klubu Seriona czytajace lekturę warsztaty tworzenia tarczy Newtona prowadzone przez Natalię Karasińską dzieci ozdabiajace kapelusz Pani Dulskiej publiczność Narodowego Czytania dziennikarze z portalu HaloGorlice czytają Moralność Pani Dulskiej dzieci ozdabiajace kapelusz warsztat artystyczny gorlicka radna Maria Ludwin czyta lekturę wspólnie z Joanna Kalisz-Dziki dzieci ozdabiaja kapelusz widok na osoby uczestniczące w Narodowym Czytaniu Burmistrz Rafał Kukla, Beata Mikruta-Kawa oraza Alicja Nowak czytają Moralność Pani Dulskiej Burmistrz Rafał Kukla, Beata Mikruta-Kawa oraza Alicja Nowak czytają Moralność Pani Dulskiej publiczność Narodowego Czytania zgromadzona na gorlickim Rynku Radni Starostwa Powiatowego w Gorlicach uczestniczą w Narodowym Czytaniu warsztat literacki - koło fortuny mali uczestnicy próbują odpowiedzieć na pytania z książek Radni Starostwa Powiatowego w Gorlicach uczestniczą w Narodowym Czytaniu Grupa teatralna GCK podczas czytania dzieci próbują swoich sił w zajeciach prowadzonych przez bibliotekarkę osoba wpisujaca się do pamiatkowej ksiegi widok na publiczność i osoby czytajace Grupa teatralna GCK podczas czytania uczniowie LO widok na przygotowane stoliki z zadaniami dla dzieci bibliotekarki oraz goście czytają ostatnie sceny Moralności Pani Dulskiej wykonany przez dzieci kapelusz wraz z plakatem Narodowego czytania 2021 grupa osób pozuje do zdjecia w tle kapelusz oraz plakat z Narodowego Czytania osoby wpisuja się do pamiatkowej ksiegi osoby wpisuja się do pamiatkowej ksiegi pracownicy MBP w Gorlicach pozują do zdjęcia

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie - pamiątkowy wpis z X. Narodowego Czytania

    Zdjęcie - pamiątkowy wpis z X. Narodowego Czytania