„Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece” — warsztaty online

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2020

Wirtualna rzeczywistość to technologia przyszłości. Idea przenoszenia umysłu w inne światy nie jest nowym zjawiskiem w historii ludzkości, ale dopiero od niedawna technologia rozwinęła się na tyle, by pozwalać na tworzenie wirtualnych światów i ich odbiór dla każdego.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza na warsztaty „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece”, które poprowadzi Karol Baranowski – bibliotekarz, trener, członek i ambasador stowarzyszenia LABiB, miłośnik nowych technologii i twórca gier miejskich.

Uczestnicy warsztatów poznają historię wirtualnej rzeczywistości, rozwój tej technologii oraz związane z nią najnowsze osiągnięcia. Zobaczą również jak wyglądają wykreowane za jej pomocą światy i poznają szereg aplikacji, które umożliwiają korzystanie z wirtualnej rzeczywistości nawet na telefonach komórkowych, wyposażonych w odpowiednie czujniki.

 

Transmisja spotkania odbędzie się już 16 listopada 2020 (poniedziałek) o godz. 11:00 i będzie dostępna na stronie internetowej gorlickiej biblioteki (www.mbpgorlice.info) i kanale YouTube MBP w Gorlicach.

 

logo logo logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Patronat medialny nad projektem objął portal Halo Gorlice

logo

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie baner

    baner

  • Powiększ zdjęcie plakat

    plakat