Warsztaty „Przytulne książki" — tworzenie książek sensorycznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 września 2020

Zapraszamy seniorów do udziału w warsztatach „Przytulne książki", które odbędą się 18 i 19 września (piątek i sobota) 2020 r. w Gorlickim Klubie Seniora. W trakcie spotkań uczestnicy zapoznają się z ideą książek multisensorycznych, a także wykonają własne, oryginalne publikacje do czytania zmysłami. Stworzone przez seniorów książki trafią do grup żłobkowych gorlickich przedszkoli.

Warsztaty poprowadzi Wanda Matras-Mastalerz — adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, przewodnicząca Krakowskiego Koła Biblioterapeutów, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie. Kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii, członek Polskiej Sekcji IBBY w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji czytelniczej i medialnej. Współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie.

Warsztaty „Przytulne książki" organizowane są w ramach projektu „Wymiatasz w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo logo logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo

Patronat medialny nad projektem objął portal Halo Gorlice

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat