Lista laureatów i wyróżnionych w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 maja 2020

Ogłaszamy listę laureatów Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy”! Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w Konkursie wszystkim uczestnikom, ich rodzicom, opiekunom i bibliotekarzom.

W dniu 28 maja w gminnych bibliotekach publicznych powiatu gorlickiego oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy, w tym roku pn. Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy. Ze względu na epidemię COVID-19 dokonaliśmy zmian w regulaminie Konkursu oraz zadbaliśmy aby odbył się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Z zaplanowanych dwóch etapów tylko jeden zadecydował o tym, kto zostanie laureatem. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie przeczytać dwie książki Justyny Bednarek Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają! oraz Pięć sprytnych kun, a następnie wypełnić test sprawdzający wiedzę na temat postaci i wydarzeń rozgrywających się w tych publikacjach.

Powiatowy Konkurs Czytelniczy, organizowany we współpracy z dyrektorami i pracownikami bibliotek publicznych powiatu gorlickiego, co roku cieszy się ogromną popularnością. Mimo stanu epidemii nie inaczej było w tym roku. W Konkursie wzięło udział 52 uczniów klas 3-5 szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie tego czytelniczego wyzwania. Dziękujemy również bibliotekarzom naszego powiatu za bezpieczną i sprawną organizację tegorocznego Konkursu.

A oto alfabetyczna lista uczestników, którzy znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych:

 1. Baniak Maciej – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Gorlickim
 2. Ciapaj Antoni – Szkoła Podstawowa w Zagórzanach
 3. Jurek Jowita – Szkoła Podstawowa w Brunarach
 4. Kędzior Magdalena – Szkoła Podstawowa w Dominikowicach
 5. Mikrut Tymoteusz – Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach
 6. Nalepa Kacper – Szkoła Podstawowa w Dominikowicach
 7. Robak Stefan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
 8. Skórski Jakub – Szkoła Podstawowa w Stróżówce
 9. Szary Ksawery – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
 10. Śliwa Maciej – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy
 11. Wojnarski Patryk – Szkoła Podstawowa w Stróżówce
 12. Zygarowicz Anna – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysowej-Zdroju

Wszystkich wyżej wymienionych uczestników serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 4 czerwca 2020 roku (czwartek) o godz.10.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Niesamowite przygody skarpetek, pięciu kun i jednego wynalazcy” jest organizowany w ramach projektu „Wymiatasz w bibliotece”, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Baner

  Baner