„Zawodowcy w bibliotece” — relacja ze spotkanie Aleksandrą Bugno

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2019

Aleksandra Bugno — gorliczanka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, studentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pomimo młodego wieku zrealizowała swoje największe marzenie, napisała książkę obyczajową dla młodzieży, wydaną w tym roku nakładem Wydawnictwa Novae Res. Jedna na milion to powieść o cierpiącej na nieuleczalną chorobę koreańskiej nastolatce — Seo Hyun. Dziewczyna pragnie zostać piosenkarką i wziąć udział w muzycznym programie "Pretend Idol". Niestety droga do celu wcale nie jest prosta.

„Nie poddawaj się, gdyż wielkie rzeczy potrzebują ogromu czasu” — to życiowe motto debiutującej autorki. W trakcie spotkania z młodzieżą klas ósmych z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach podzieliła się swoim doświadczeniem związanym z pisaniem, wydaniem i promocją książki. Uczniowie wysłuchali prezentacji, w trakcie której pisarka przedstawiła proces twórczy od całkowicie innej, roboczej strony. Zaistnieć na polskim rynku wydawniczym to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla tak młodej osoby. Aleksandra Bugno realizuje swoją pasję literacką, a jej następna publikacja już czeka na wydanie.

Dziękujemy Aleksandrze Bugno za inspirujące spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne powieści. Myślą przewodnią dla młodych czytelników niech będą słowa bohaterki książki Jedna na milion „…Nie ważne, jak trudne będzie nasze życie, nie wątpcie w siebie i starajcie się czerpać radość z każdej rzeczy. Nigdy nie traćcie nadziei na lepsze jutro!”

 

przywitanie autorki Aleksandra Bugno opowiada, jak napisać książkę Aleksandra Bugno opowiada, jak napisać książkę plakat i książki Aleksandra Bugno opowiada, jak napisać książkę Sala pełna młodzieży Aleksandra Bugno w trakcie prezentacji prezent dla młodej pisarki Aleksanra Bugno autorka podpisuje książki