Snując historie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 września 2019

Wśród twórców, którzy w tym roku w ramach Festiwalu odwiedzą Gorlice mamy grono znakomitych prozaików, którzy zaprezentują czytelnikom swoje najnowsze, jakże różnorodne książki. Powieści Barbary Klickiej, Filipa Zawady, Serhija Żadana i zbiór krótkich form Pawła Sołtysa to niezwykle atrakcyjna — zarówno formalnie, jak i fabularnie — literacka wyprawa, do udziału w której gorąco zachęcamy.

Rozpoczniemy ją w festiwalowy czwartek (26 września) o godz. 15:00 spotkaniem PRZEZ DWUOGNISKOWE OKULARY. Gościem DARKA FOKSA będzie PAWEŁ SOŁTYS — wokalista, kompozytor i autor tekstów, a także pisarz i dziennikarz. W 2018 roku ukazały się Mikrotyki, prozatorski debiut Pablopavo, za który otrzymał Literacką Nagrodę Gdynia oraz nominację do Literackiej Nagrody Nike i Paszportu Polityki. Przyczynkiem do rozmowy jest wrześniowa premiera drugiej książki autora, zbioru krótkich form — Nieradość.

Ze swoim debiutem prozatorskim Gorlice odwiedzi BARBARA KLICKA, dotąd znana czytelnikom jako autorka utworów poetyckich, laureatka Literackiej Nagrody Gdynia oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Zdrój to powieść, w której mamy okazję przyjrzeć się z bliska uzdrowiskowym realiom Ciechocinka, jego bywalcom, pracownikom oraz odkryć tajemnice tego specyficznego, jak się okazuje, miejsca. Na spotkanie KURACJUSZKA zapraszamy w piątek (27 września) o godz. 17:30, a moderować je będzie ZOFIA KRÓL.

Piątkowy wieczór to z kolei okazja do spotkania z FILIPEM ZAWADĄ — człowiekiem wielu talentów i profesji. Poeta, prozaik, muzyk, fotograf, performer i łucznik, dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Gdynia i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius wydał w tym roku powieść Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek, która w charakterystyczny Zawadzie, słodko-gorzki sposób podejmuje temat poszukiwań własnego miejsca na ziemi, ale też obdziera z szat ludzką naturę — jaka by ona nie była. Rozmowę FILOZOF Z SIEROCIŃCA poprowadzi WOJCIECH BONOWICZ, a rozpocznie się ona o godz. 18:45.

W gronie tegorocznych festiwalowych prozaików nie mogło zabraknąć SERHIJA ŻADANA, pochodzącego z Ukrainy poety, pisarza i muzyka, laureata m.in. Nagrody im. Josepha Conrada 2009 i Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2015. Sobotnie wydarzenie MAŁA APOKALIPSA będzie poświęcone powieści Internat — kolejnej świetnie przyjętej przez czytelników książce, o której z autorem będzie dyskutować ANDRZEJ STASIUK. Zapraszamy w sobotę (28 września) o godz. 20:00.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie