Granie z Klubem Kodowania — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 sierpnia 2019

Na zakończenie wakacji Klub Kodowania MBP w Gorlicach przygotował spotkanie z nowymi i starymi grami. Na graczy czekały konsole, komputery i dodatkowe atrakcje w postaci kontrolera kinect (czujnik ruchu, możliwość sterowania gestami). Niespodzianką był sprzęt do VR, dzięki któremu uczestnicy mieli okazję zagłębić się w wirtualną rzeczywistość. VR to przełom w grach, filmach i rozrywce — najgorętszy trend w świecie technologii. Umożliwia graczowi pełne „zanurzenie” w wygenerowanym komputerowo otoczeniu, które daje złudzenie rzeczywistej przestrzeni. Poruszając się po niej, możliwe jest odwzorowanie ruchów całego ciała człowieka.

Skorzystanie z dwóch wyjątkowych zestawów sprzętu do VR było możliwe dzięki uprzejmości Wyższej Szkoły Biznesu — National Louis University w Nowym Sączu. Naszymi gośćmi byli: Natalia Gut — z Biura Rekrutacji i Marketingu oraz Mateusz Woźniak z działu IT. Ich wizyta była również okazją do zaprezentowania oferty studiów na kierunku Informatyka WSB-NLU w Nowym Sączu, w dwóch specjalnościach: Programista Aplikacji Biznesowych oraz Game Developer. Wszystkim uczestnikom-graczom i naszym Gościom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do przeczytania relacji na www.halogorlice.info.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na https://www.gorlice.tv.

Plakat promocyjny Widok na ekran z grą Nasi goście z WSB-NLU gracz testuje wirtualną rzeczywistość Stanowisko do VR przygotowane dzięki WSB-NLU Jedna z gier - wyścigówka Jedna z gier - bijatyka widok na salę z przygotowanymi grami Goście z WSB-NLU wraz z Dyrektor Joanną Kalisz-Dziki materiały promocyjne WSB-NLU jeden z ogranizatorów pozuje do zdjęcia młodzież  podczas grania widok na wirtualny pokój starsze gry także cieszyły się powodzeniem młodzież  podczas grania