„Metamorfozy czasu” — wernisaż prac Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 stycznia 2019

Zapraszamy na pierwszą w tym roku wystawę, której otwarcie odbędzie się 17 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 18.00 w galerii Na Piętrach MBP w Gorlicach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach serdecznie zaprasza na wernisaż prac Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej, który odbędzie się 17 stycznia 2019 roku (czwartek) o godz. 18.00 w galerii Na Piętrach MBP w Gorlicach. „Prace zgromadzone na wystawie Metamorfozy czasu są ważnym etapem w dorobku artystycznym Aliny Zachariasz-Kuciakowskiej. Z jednej strony to kontynuacja najwyższych osiągnięć artystki, z drugiej ukazanie nowej i oryginalnej ścieżki dalszego rozwoju — odkrywania świata i ekspresji swej własnej osobowości” — pisze Paweł Nowicki we wstępie do katalogu, który będzie towarzyszył ekspozycji.

Plakat

Alina Zachariasz-Kuciakowska

Urodzona w Gorlicach. Po maturze w gorlickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Była członkiem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę (wchodzącego w struktury światowej organizacji InSEA). Obecnie należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczyła w wielu wystawach konkursowych w Polsce, m.in. Ogólnopolskim Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze, Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie, Triennale Autoportretu w Radomiu oraz wielu zagranicznych. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, m.in. w Gorlicach, Warszawie, Zamościu, Kazimierzu oraz Lublinie. Uprawia grafikę, rysunek i malarstwo.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat