Wypożycz dyktafon i zapisz lokalną historię!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 czerwca 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów lokalnej historii do wypożyczania dyktafonów i rejestrowania wywiadów ze świadkami minionych wydarzeń, które wpłynęły na historię ziemi gorlickiej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oferuje możliwość wypożyczenia dwóch dyktafonów. Usługa jest możliwa dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy na realizację projektu „Gorlickie dialogi” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Realizując projekt „Gorlickie dialogi”, zachęcamy mieszkańców ziemi gorlickiej do tego, aby zainteresowali się lokalną historią, aby poznali historię mówioną i sami stali się jej depozytariuszami. Aby spotykając się z drugim człowiekiem — świadkiem gorlickiej historii — zachęcili go do opowieści o wydarzeniach, których na próżno szukać na kartach podręczników do historii. Za pomocą „Gorlickich dialogów” zapisujemy rozmowy, które każdy może później odsłuchać na naszej stronie internetowej. Zachęcamy Was do współtworzenia tego archiwum cyfrowego historii naszego regionu, oferując bezpłatne wypożyczenie dyktafonu.

Szczegóły i zasady realizacji wypożyczeń dyktafonów są opisane w Regulaminie (.pdf). Osoby, które są zainteresowane wypożyczeniem sprzętu są proszone o wypełnienie potwierdzenia wypożyczenia sprzętu (.doc) i dostarczenie go do Czytelni Głównej MBP w Gorlicach oraz wydrukowanie zgody na publikację wywiadu i udostępnionych materiałów (.pdf) (uzupełnianej przez osobę udzielającą wywiadu).

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo projektu

    Logo projektu