Czytajmy, by zrozumieć. Czytajmy, by pomóc Ukrainie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 marca 2022

Legimi udostępnia bezpłatnie kolekcję wybranych ebooków i audiobooków i przekazuje datki na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętym koszmarem wojny.

Każda pobrana z kolekcji www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy książka to 10 zł przekazanych Polskiej Akcji Humanitarnej, która od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji wspiera zarówno osoby, które pozostały na Ukrainie, jak i uchodźców, docierających do Polski.

Wybór tytułów w kolekcji nie jest przypadkowy – ideę akcji tak wyjaśnia Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi:
 
W natłoku komunikatów, często dezinformujących, łatwo można się pogubić. Dlatego chcemy pomóc w poszerzeniu wiedzy i zrozumieniu mechanizmów, które doprowadziły do rosyjskiej agresji, wykorzystując najlepiej jak możemy naszą księgarską wiedzę i możliwości cyfrowej biblioteki Legimi. Wierzymy, że tylko będąc świadomymi obywatelami, w przyszłości nie będziemy powielać błędów przeszłości. 
 
Wśród wybranych tytułów nie zabrakło książek dla najmłodszych, które mogą pomóc w tłumaczeniu tych niezrozumiałych dla nich zdarzeń i przeżywaniu trudnych emocji.
Kolekcja książek dostępna jest na stronie www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy. Każda osoba może bezpłatnie pobrać 2 tytuły i czytać je na smartfonie, tablecie, komputerze oraz czytnikach ebooków. Niektóre tytuły mają również wersję audio.

 

#SolidarnizUkrainą

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner