Relacja z październikowego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 października 2019

Na ostatnim spotkaniu MDKK dyskutowałyśmy na temat ciekawej publikacji Kiery Cass pt. Rywalki. Lektura bardzo przypadła nam do gustu, naszym zdaniem jest to powieść napisana głównie dla nastolatek. Poznajemy w niej losy kilkunastoletniej Americi Singer, mieszkanki Illei — młodego państwa powstałego na terenie Stanów Zjednoczonych po trzeciej wojnie światowej. Bohaterka nie ma łatwego życia. Społeczeństwo, w którym przyszło jej  egzystować podzielone jest na kasty. W najniższej, ósmej żyją bardzo biedni ludzie. W wyższych kastach jest trochę lepiej, Ami jest tzw. „Piątką”. Nie spodziewa się, że jej los już niedługo całkowicie się odmieni.

W młodym państwie zorganizowane zostają Eliminacje, w trakcie których przyszły książę wybierze swoją przyszła żonę. Wśród trzydziestu pięciu zakwalifikowanych dziewcząt jest America. Jednak dziewczyna wcale nie chce jechać do pałacu, nie interesuje ją żaden książę. W jej życiu już jest ktoś ważny, potajemnie spotyka się z Aspenem, pewnym chłopcem z poziomu Szóstego. Ich miłość jest typowym mezaliansem. Jednak ze względu na dobro rodziny i „szczodrą rekompensatę” America zgadza się z wolą rodziców i bierze udział Eliminacjach. To wydarzenie nie zrujnuje życia naszej bohaterce. Przeciwnie, odmieni je na lepsze i to nie w sensie materialnym. Zachęcamy do lektury tej nieco bajkowej, romantycznej powieści fantasy.

Emilka Mituś — klubowiczka

	młodzież i moderatorka rozmawiają o książce podczas spotkania w czytelni		młodzież i moderatorka rozmawiają o książce podczas spotkania w czytelni