Bibliotekarze polecają książki na październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 października 2020

 

marzec

PAŹDZIERNIK

Beata Mituś zachęca młodych czytelników do lektury Kalinka na fali : życie to przygoda! autorstwa Kaliny Jakubczak, w której główna bohaterka podróżniczka Kalinka, zaprasza na pokład i opowiada o swoim barwnym żeglarskim życiu.

Jolanta Stawiarska poleca lekturę z dreszczykiem Zamknij drzwi, kolejny znakomity thriller psychologiczny autorstwa Rachel Abbott.

Agnieszka Hebda zachęca do zagłębienia się w lekturze publikacji Anny Wilk pt. Łemkowie : między integracją a rozproszeniem (1918-1989). Jest to książka, w której autorka przygląda się dziejom politycznym ludności łemkowskiej. Przedstawia historię społeczności łemkowskiej na Łemkowszczyźnie na tle procesu wyodrębniania jedności grupowej.

Ewa Tempińska proponuje reportaż pt. Łódź : miasto po przejściach. O Łodzi opowiada reporterski duet: Wojciech Górecki i Bartosz Józefiak. Jest to książka eksperyment rozciągnięta na trzy dekady reporterska panorama miasta.

Bożena Dykla zaprasza miłośniczki i miłośników książek o miłości do przeczytania pozycji Jeszcze będzie przepięknie, trzeciej części z serii „Miłosnej”, autorstwa Agnieszki Olejnik.

Marta Karp proponuje przejmującą lekturę Na sygnale : z życia ratownika medycznego, w której autorka Lysa Walder opowiada o codzienności w zawodzie ratowniczki medycznej. Książka na faktach!

Natalia Karasińska poleca Technologie i procesy ochrony powietrza, autorstwa Grzegorza Wielgosińskiego i  Romana Zarzyckiego. Publikacja dedykowana wszystkim tym, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska, ograniczania skażenia powietrza oraz zrównoważonego rozwoju naszego kraju i Europy.

Wypożyczalnia dla Dorosłych w październiku (na coraz dłuższe jesienne wieczory) zachęca do lektury publikacji z działu Szkice i Eseje!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner