Spotkanie z Dariuszem Bohatkiewiczem — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2019

 

 

Dnia 14 czerwca 2019 w sali Pod Sową MBP gościliśmy pana Dariusza Bohatkiewicza — gorliczanina, dziennikarza, korespondenta wojennego, miłośnika sportu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”.

Dariusz Bohatkiewicz swoją karierę dziennikarską rozpoczął w krośnieńskim Radiu Fakty. Pracował także w Radiu Plus, RMF FM oraz telewizji TVN. Jako dziennikarz telewizyjny rozpoczął pracę w TVP3 Kraków, następnie został reporterem wojennym, pracował również dla Panoramy w TVP2. Obecnie relacjonuje wydarzenia z Francji i Wielkiej Brytanii oraz prowadzi cykliczny Magazyn Kryminalny 997.

Jak sam mówi jego codzienna praca to realizacja pasji związanej z poznawaniem zarówno miejsc, ludzi, jak i historii. Relacjonował między innymi wojny w Iraku, Afganistanie, na Bałkanach, w Gruzji oraz na Bliskim Wschodzie. Podczas spotkania w interesujący sposób opowiadał o pracy korespondenta wojennego oraz o swoich doświadczeniach zawodowych i obserwacjach wielu konfliktów zbrojnych. Przytaczał ciekawe i jednocześnie przerażające historie z wyjazdów w rejony objęte wojnami. Skutki wszelkich konfliktów dotykają przede wszystkim zwykłych ludzi. Relacjonując wydarzenia z wojny, został niesłusznie posądzony o szpiegostwo. W krajach Bliskiego Wschodu nie ma poszanowania dla życia, a obcokrajowiec musi się liczyć ze słowami, nie może ujawniać swoich poglądów politycznych, społecznych i religijnych, gdyż jest to niebezpieczne i zagraża jego życiu. Nasz gość podkreślił, że informacja, by przynieść efekt, stała się dziś „towarem, który musi być dobrze sprzedany”. Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją multimedialną zawierającą zdjęcia i krótkie filmy ilustrujące wyprawy w najbardziej zapalne miejsca na świecie.

Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Bohatkiewiczowi i jego żonie za to niezwykłe spotkanie, które z pewnością wszystkim uczestnikom zapadnie w pamięci.

Projekt „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

dyrektor mbp otwiera spotkanei z dariuszem bohatkiewiczem dariusz bohatkiewicz na scenie zaproszenie i fragment plakatu widok na salę wypełnioną publicznością dariusz bohatkiewicz na scenie dziennikarz z profilu dariusz bohatkiewicz na kanapie widok na plakat w antyramie dariusz bohatkiewicz dariusz bohatkiewicz mówi widok na salę pełną ludzi na piewrszym planie kanpa i gość, na drugim publiczność widok na publiczność od strony sceny dariusz bohatkiewicz na kanapie dariusz bohatkiewicz relacjonuje pracę korespondenta wojennego fragment plakatu z portretem dziennikarza dariusz bohatkiewicz na kanapie, w tle ekran dariusz bohatkiewicz mówi fragment plakatu z portretem dziennikarza, w tle ekran dariusz bohatkiewicz na kanapie widok z przejścia na scenę dariusz bohatkiewicz mówi widok z przejścia na scenę widok na scenę zza placów publicznośći widok ogólny na salę jeden z gości zadaje pytanie rozmowy kuluarowe po spotkaniu dzienniakrz rozmawia z publicznością kolejka do wspólnego zdjęcia

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dariusz Bohatkiewicz

    Dariusz Bohatkiewicz