Dziewiąte spotkanie w ramach projektu „Na psa urok”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 grudnia 2015

„Kiedy dziecko pod kołderką mocno śpi, o krainie Mikołaja czasem śni, gdzie marzenia spełnią się, każdy ma wszystko to, co tylko chce, trzeba tylko grzecznym być przez cały rok”. Chyba każdy z nas marzył o wizycie świętego Mikołaja, który obdaruje nas tym, czego tylko pragniemy. Na gwiazdkowe prezenty z niecierpliwością czeka chyba każdy z nas. Czekała też mała Hania. „Skuliła się i pogrążyła w swoim ulubionym marzeniu — że obok niej leży pies, który ją ogrzewa. Niemal każdy pies byłby odpowiedni, prawdę mówiąc. Bardzo by chciała mieć dużego psa, którego mogłaby przytulać, ale nawet mały piesek wzbudziłby jej zachwyt”. I właśnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia w domu Hani zamieszkał mały, słodki szczeniaczek, którego dziewczynka nazwała Oskar. Co było dalej? Jaki prezent pod choinkę otrzymał piesek? Samotne święta Oskara to książka z bestsellerowej serii autorstwa Holly Webb pt. „Zaopiekuj się mną”. Tę właśnie książkę przeczytał dzieciom na ostatnim spotkaniu z bajkodogoterapii wyjątkowy gość — święty Mikołaj, który w psim zaprzęgu przejechał przez Gorlice i odwiedził Bibliotekę. Przyniósł dzieciom ogromny worek prezentów. Mikołajowi towarzyszył wyjątkowy pomocnik — Celestra (suczka rasy husky syberyjki). Oprócz słodyczy uczniowie dostali książkę Beaty Gawryluk Baltic. Pies, który płynął na krze. Ostatnie spotkanie było też okazją do utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności. Uczniowie, przystrojeni w piękne mikołajowe czapki, chwalili się umiejętnościami zdobytymi podczas zajęć z panią Anną Cetnarowicz. Teraz już wiedzą, jak wydawać określone komendy, odczytywać, co pies mówi i jak bezpiecznie się z nim kontaktować.

Pies nie ocenia — pies akceptuje, pies nie oczekuje — pies daje, pies nie zabrania — pies pozwala, pies nie stawia warunków — pies kocha nas bezwarunkowo, pies nie wyznacza reguł i granic.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Beskidzka Zima i pani Annie Cetnarowicz za możliwość wzięcia udziału w projekcie „Na psa urok” i zajęcia, podczas których uczniowie mogli się bawić, uczyć i rozwijać czytelnicze pasje.

uczniowie klasy I z MZS Nr 4 w Gorlicach uczestniczący w projekcie Na psa urok wyjątkowy gość – Święty Mikołaj i Celestra Mikołaj z dziećmi 1 Mikołaj z dziećmi 2 przywitanie z Celestrą Mikołaj wręcza uczniom legitymacje 1 Mikołaj wręcza uczniom legitymacje 2 książka „Samotne Święta Oskara” Mikołaj czyta dzieciom fragment opowiadania czego dzieci się nauczyły na zajęciach  kto chciałby pokazać psie sztuczki Mikołaj rozdaje uczniom prezenty za udział w zajęciach  1 Mikołaj rozdaje uczniom prezenty za udział w zajęciach  2 Mikołaj rozdaje uczniom prezenty za udział w zajęciach  3 Mikołaj rozdaje uczniom prezenty za udział w zajęciach  4 Mikołaj rozdaje uczniom prezenty za udział w zajęciach  5 również bibliotekarka otrzymała prezent od Mikołaja - książki uczniowie z prezentami Mikołajem z Celestrą  kolejny prezent – tym razem od uczniów uczestniczących w warsztatach z bajkodogoterapii prezent otrzymała również pani Anna Cetnarowicz