2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — relacja z wernisażu wystawy

Przejdź do - Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — relacja z wernisażu wystawy

Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — wernisaż wystawy

Przejdź do - Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — wernisaż wystawy

Studenci Akademii Anima Mundi oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach zapraszają na wernisaż wystawy fotografii pn. Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach, który odbędzie się 9 października 2020 (piątek) o godz. 18:00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — wernisaż wystawy

Pachnąca ziołami — wystawa grafik

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

„Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — relacja z wernisażu

Przejdź do - „Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — relacja z wernisażu

W dniu 27 sierpnia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyło się otwarcie wystawy pt. Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020, ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha bibliofila, kolekcjonera i miłośnika historii ziemi gorlickiej. Autora wielu książek i artykułów dotyczących naszego regionu.

Czytaj więcej o: „Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — relacja z wernisażu

„Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

Przejdź do - „Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na otwarcie wystawy ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020, które odbędzie się 27 sierpnia 2020 (czwartek) o godz. 18.00 w MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: „Solidarność — walka o sprawy pracownicze, niepodległość i pamięć historyczną — 1980–2020” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

„Od Giotta do Cezanne’a” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

Przejdź do - „Od Giotta do Cezanne’a” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza do zwiedzania wystawy walorów pocztowych ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha pt. „Od Giotta do Cezanne’a”.

Czytaj więcej o: „Od Giotta do Cezanne’a” — wystawa ze zbiorów Andrzeja Ćmiecha

„Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” — wystawa

Przejdź do - „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” — wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach włącza się w obchody stulecia wojny polsko-bolszewickiej. W galerii Na Piętrach, na II piętrze MBP w Gorlicach, można zwiedzać wystawę przygotowaną przez Biuro Programu Niepodległa we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. 

Czytaj więcej o: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” — wystawa

„Analog” — otwarcie wystawy fotografii Bartłomieja Kiełtyki

Przejdź do - „Analog” — otwarcie wystawy fotografii Bartłomieja Kiełtyki

Zapraszamy na pierwszą wystawę w gorlickiej bibliotece, której wernisaż i ekspozycja odbędą się jedynie online! 

Czytaj więcej o: „Analog” — otwarcie wystawy fotografii Bartłomieja Kiełtyki

„Analog” — wystawa fotografii Bartłomieja Kiełtyki

Przejdź do - „Analog” — wystawa fotografii Bartłomieja Kiełtyki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz autor zapraszają na wystawę fotografii, której ekspozycja odbędzie się w przestrzeni cyfrowej. Udostępnienie wystawy nastąpi 9 kwietnia 2020 o godz. 18.00 na stronie www.mbp.gorlice.pl.

Czytaj więcej o: „Analog” — wystawa fotografii Bartłomieja Kiełtyki

„Polska morska Niepodległa” — wystawa

Przejdź do - „Polska morska Niepodległa” — wystawa

Dziś czwartek, tradycyjnie dzień zarezerwowany na wydarzenia kulturalne, organizowane przez gorlicką bibliotekę. Zapraszamy na wirtualny wernisaż wystawy „Polska morska Niepodległa”, jednej z kilku ekspozycji przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej o: „Polska morska Niepodległa” — wystawa