Oferta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oferuje dzieciom i młodzieży bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, artystycznych i literackich, które są doskonałą alternatywą dla komputera i kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W naszej bibliotece działają trzy kluby skierowane do dzieci i młodzieży: KLUB MAŁEGO CZYTELNIKA (dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat), MŁODZIEŻOWY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI (dla uczniów klas 5–8 szkoły podstawowej) oraz KLUB KODOWANIA (skierowany do starszej młodzieży zainteresowanej nowymi technologiami).

Biblioteka oferuje także swoim czytelnikom szereg zajęć i warsztatów organizowanych w ramach EDUKACJI CZYTELNICZO-MEDIALNEJ. Są to przede wszystkim zróżnicowane tematycznie lekcje biblioteczne oraz zajęcia edukacyjne, czytelnicze i artystyczne (skierowane do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół średnich). Na najmłodszych czeka także wiele kreatywnych zajęć literacko-plastycznych i edukacyjno-technologicznych. Co roku zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM, a podczas ferii na Zimową Akademię Wyobraźni, natomiast na wakacjach do udziału w zajęciach organizowanych w ramach akcji Lato z Biblioteką.

Młodych czytelników zapraszamy także do udziału w zajęciach organizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM oraz w prelekcjach, warsztatach, konkursach, zajęciach biblioterapeutycznych, spotkaniach autorskich, wystawach czy rozgrywkach gier planszowych.

Biblioteka realizuje także projekty zewnętrzne mające na celu promocję czytelnictwa oraz inspirowanie użytkowników do aktywnego włączania się w działalność biblioteki — literacką, artystyczną i medialną. Tylko w ostatnich dwóch latach zrealizowano dwa projekty ministerialne skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży: „KSIĄŻKA MA MOC” oraz „Z KSIĄŻKĄ MI PO DRODZE”, dzięki którym odbyło się wiele interesujących wydarzeń czytelniczo-artystycznych czy spotkań autorskich.