Mała książka — wielki człowiek — 2020–2021

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wyprawka czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach bierze udział w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”. Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2020 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filii Magdalena i w filii Zawodzie. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych.

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Logo

  Logo

 • Powiększ zdjęcie Logo

  Logo

 • Powiększ zdjęcie Jak przystąpić do projektu

  Jak przystąpić do projektu