Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2017

Czy dzieci lubią misie? „Ma się rozumieć” — jak mówił Miś Uszatek. Zapewne nie ma domu, w którym na półce, łóżku czy fotelu nie siedzi miś. Pluszowy miś — szczególnie ten nasz, wyjątkowy, ulubiony i ukochany, mały, duży, bury lub kolorowy — nie jest zwyczajną, pluszową zabawką. To powiernik dziecięcych tajemnic, pogromca koszmarnych snów, przytulanka do kochania z bardzo miękkimi łapkami, za które możemy trzymać kiedy tylko chcemy.

Dnia 25 listopada wszystkie misie obchodzą swoje święto — Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do „misiowej krainy” zaprosiłam dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach. Maluchy obejrzały prezentację multimedialną „Misie i niedźwiadki”, z której dowiedziały się, jak powstała pierwsza maskotka Teddy Bear i czym się różni pluszowy miś od prawdziwego niedźwiedzia. Rozwiązywały zagadki o najbardziej znanych misiach — bohaterach dziecięcych bajek, były też misiowe zabawy i czytanie bajek o niedźwiadkach. Baśniowe misie są bardzo kolorowe — takie właśnie były te wykonane przez małych czytelników.

	2577 — moi mali goście —dzieci z MP Nr 8 		2579 — pogadanka o misiach 		2585 — czytanie bajki Wesoły Dzień Misia 		2588 — jak to z misiem było —prezentacja 		2589 — dzieci oglądają książki o misiach 		2592 — przedszkolaki wykonują misie z papierowych rolek 		2594 — przedszkolaki wykonują misie z papierowych rolek 		2595 — a oto efekty pracy maluchów