26 września — Festiwal im. Zygmunta Haupta — dzień dziewiąty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 września 2015

W przedostatni dzień Festiwalu im. Zygmunta Haupta jego pomysłodawca Andrzej Stasiuk wystąpił w dwóch rolach. Po raz pierwszy na scenie gorlickiej biblioteki mogliśmy go zobaczyć jako moderatora spotkania z Jurijem Andruchowyczem. Autorzy rozmawiali między innymi o bezpowrotnie utraconej magii miast takich jak Lwów czy Kraków, przeobrażonych w turystyczne produkty i oczywiście o wschodzie, rozumianym nie tylko jako kierunek, lecz także jako klucz do osiągnięcia specyficznego stanu ducha i świadomości. Bardzo ważny okazał się także temat obecnej sytuacji Ukrainy, o który publiczność pytała Andruchowycza.
Nim jednak na kanapie zasiedli dwaj starzy przyjaciele, mogliśmy wysłuchać kolejnych tekstów Zygmunta Haupta w interpretacji Tomasza Schimscheinera.
Po pierwszym spotkaniu autorskim Andrzej Stasiuk zabrał głos już jako autor relacjonujący swój pogląd na odbieranie rzeczywistości poprzez samotność, która wcale nie musi doskwierać. Wieczór spotkań zakończyła rozmowa Darka Foksa z Andrzejem Niewiadomskim, autorem poruszającej książki o patronie festiwalu Jeden jest zawsze ostrzem. Inna nowoczesność Zygmunta Haupta. W strugach deszczu przenieśliśmy się do Gorlickiego Centrum Kultury na kończący ten dzień, energetyczny koncert Jurija Andruchowycza i Karbido, którzy zaprezentowali materiał ze swojego najnowszego projektu — Atlas Estremo.

fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia fotografia z wydarzenia