Warsztaty reporterów: Mini-szkoła pisania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 maja 2025

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w „Warsztatach reporterów: Mini-szkoła pisania”, które odbędą się 22 maja 2025 (czwartek), o godz. 10.30. Zajęcia poprowadzą: Anna Goc i Marcin Żyła.

Warsztaty pisania i opowieści będą idealną okazją do rozwinięcia pasji literackiej, zdobycia kompetencji z zakresu redagowania tekstów. Prowadzący: Anna Goc i Marcin Żyła kładą nacisk na praktykę, współczesny język i nowe formy tekstów.

Anna Goc — publikowała w „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym” nagradzane reportaże, wywiady i teksty śledcze. Wydała wywiad-rzekę z ks. Adamem Bonieckim (2018), oraz „Głuszę”, pierwszą w Polsce książkę reporterską o osobach głuchych i ich walce o prawo do własnego języka (2022). Laureatka m.in. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak, trzykrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii „reportaż prasowy”, wyróżniona w konkursie „Pióro Nadziei” Amnesty International.

 

Marcin Żyła — jest autorem reportaży, wywiadów i opowiadań. Współpracuje z „Raportem o stanie świata Dariusza Rosiaka”. Od 2013 r. zajmuje się tematem migrantów. Publikował korespondencje z Lampedusy, pływał na statku ratowniczym „Lekarzy bez Granic”, jako reporter widział eksodus 2 mln uchodźców z Sudanu Południowego. Laureat Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieria de Mello (2023). W latach 2016-23 był zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”.

 

Warsztaty reporterów: Mini-szkoła pisania organizowane są w ramach projektu „Brak słów! Jak nie być bambikiem i zdobyć kompetencje językowe” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — Warsztaty reporterów. Mini-szkoła pisania

    Plakat — Warsztaty reporterów. Mini-szkoła pisania