Ziarenka prawdy tkwiące w bajkach, czyli o tym, co to jest inspiracja? — spotkanie autorskie z Justyną Bednarek — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2023

W środę, 25 października sala Pod Sową przybrała skarpetkową szatę. To za sprawą niezwykłej bohaterki spotkania, autorki m.in. uwielbianej przez dzieci serii Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek.

Justyna Bednarek zawsze chciała pisać książki dla dzieci. Niestety, jak to w życiu często bywa, zajmowała się zupełnie czymś innym. Ukończyła romanistykę, była tłumaczką i dziennikarką w czasopismach kobiecych. To przypadek sprawił, że w jej życiu zawodowym zaszły ogromne zmiany, tożsame z jej marzeniami. Obecnie świetnie się odnajduje w nowej roli, o czym świadczy wydanie 77 publikacji. Za swoje książki otrzymała wiele znaczących nagród literackich, a co najważniejsze zdobyła uznanie tysięcy młodych czytelników. Jej opowiadania, szczególnie te „skarpetkowe”, cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas spotkania Justyna Bednarek zdradziła dzieciom, skąd czerpie pomysły na opowiadania i co było inspiracją do napisania jej pierwszej książki wydanej w 2015 roku. W każdej opisanej przez nią historii można znaleźć „ziarenko prawdy”. Na spotkaniu zaprezentowała  kilku swoich „tekstylnych” bohaterów. Uczestnicy w mgnieniu oka rozpoznawali, z której części skarpetkowej serii każdy z nich pochodzi i jakie przeżywał przygody. Doradzili też autorce, jakie nowe postaci mogłyby się pojawić w następnych jej książkach. Pytań do pisarki było mnóstwo, a jeszcze więcej próśb o autografy. Aby uzyskać podpis trzeba było „wystać” swoje w rekordowej kolejce. Ale warto było czekać! Autorce serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a uczniom gorlickich szkół za aktywny udział.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek odbyło się w ramach projektu „Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

01. przywitanie autorki 02. autorka opowiada o swoich książkach 03. uczestnicy spotkania z justyną bednarek 04. autorka opowiada o skarpetkowych bohaterach 05. pisarka ze swoją skareptkową bohaterką 06. dzieci przeglądają książki autorki 07. dzieci odpowiadają na pytania 08. autorka opowiada o kulisach powstania książki 09. pisarka pokazuje najnowszą książkę 10. autorka pokazuje ostatnią część serii o skarpetkach 11. długa kolejka po autografy 12. autorka podpisuje książki 13. kolejka po autografy 14. pisarka rozdaje autografy 15.. autorka wpisuje się do księgi bibliotecznej 16. stoisko księgarni mieszko z książkami autorki 17. księgarnia mieszko sprzedaje książki justyny bednarek

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dzieci pokazują zakupione książki

    Dzieci pokazują zakupione książki