„Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 września 2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela zaprasza uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej do udziału w warsztatach biblioterapeutycznych „Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym", organizowanych w ramach projektu „Czytanie – jestem na tak!”

Czy istnieją książki na receptę z receptą na życie? Warsztaty „Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym" będą zachętą do refleksji nad tym co jest w życiu ważne i „wartościowe”, jakie cechy warto w sobie rozwijać i pielęgnować. Młodzież pozna literaturę wzmacniającą wiarę we własne możliwości i motywującą do osiągania wyznaczonych celów. Warsztaty odbędą się 21 września 2023 r. w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Gorlicach (ul. Jagiełły 1, II piętro) o godz. 10.30. Poprowadzi je dr Wanda Matras-Mastalerz.

 

Wanda Matras-Mastalerz — miłośniczka książek i czytania, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie. Ekspert Instytutu Książki, współrealizatorka kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Kierownik studiów podyplomowych z zakresu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej oraz kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii realizowanych na podstawie jej autorskich programów.

Warsztaty „Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym" organizowane są w ramach „projektu Czytanie — jestem na tak!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — „Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym

    Plakat — „Sapere aude! Czytaj i miej odwagę być mądrym"