Skarpetkowe historie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2023

Trwa XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”, organizowany przez Fundację ABCXXI — Cała Polska Czyta Dzieciom. Na zajęcia w ramach tej akcji do filii Magdalena zaprosiliśmy uczniów klasy drugiej z MZS nr 5 w Gorlicach.

Tematem przewodnim spotkania były… skarpetki. Wraz z nimi odbyliśmy niesamowitą i fascynującą podróż w czasie. Podczas warsztatów młodzi czytelnicy zapoznali się z książką pt. Sekretna historia ludz... skarpetek, autorstwa Justyny Bednarek i wysłuchali opowiadania Skarpetka kosmiczna. „Otulistópki, jakie znamy dziś przyleciały do nas z planety Purum, siedziby przyjaznej i bardzo higienicznej cywilizacji”. Podobno gdyby nie one, słynne Stonehenge by po prostu nie istniało. Czy to prawda? Zachęcamy do lektury! Skarpetki bywają różne, a każda z nich może przeżywać niezwykłe przygody. Wyobraźnia kreatywność i kolorowe kredki wystarczyły, aby uczniowie wykonali niepowtarzalne skarpetki według własnego pomysłu. Było twórczo i kolorowo. Spotkanie zakończyliśmy zabawą ruchową z wykorzystaniem gry Dobble XXL.
Dzięki książkom nasza wyobraźnia rozkwita jak najpiękniejszy ogród. Dlatego warto czytać i odwiedzać bibliotekę przez cały rok!  

 
 
Uczniowie kolorują skarpetki i opowiadają ich historie Uczniowie kolorują skarpetki i opowiadają ich historie Uczniowie kolorują skarpetki i opowiadają ich historie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zabawy z książkami — układanie napisu Cała Polska Czyta Dzieciom

    Zabawy z książkami — układanie napisu Cała Polska Czyta Dzieciom