XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2023

Dzisiejszym spotkaniem z maluchami z gorlickiego przedszkola „Dom Bajki” zainaugurowaliśmy XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznej edycji akcji zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Dzieci bawiły się doskonale w naszym bibliotecznym ogrodzie pełnym… książek! Wysłuchały opowiadania Czerwona piłeczka, autorstwa Przemysława Wechterowicza. W ślad za nią wyruszyły w podróż dookoła świata i spotkały się z wieloma, mniej lub bardziej egzotycznymi zwierzętami. Tytułowa czerwona piłeczka była elementem wyjątkowej zabawy, która ćwiczy sprawność ruchową i koncentrację. Przedszkolaki z powodzeniem uczyły się żonglować, a jeszcze lepiej bawiły się podczas wiosennej burzy i gimnastyki z Kubusiem Puchatkiem. Tanecznym krokiem przemierzały nasz czytelniany ogród. Na zakończenie zajęć pani Marta wyczarowała z kolorowych balonów motyla i kwiatka. Serdecznie dziękujemy maluszkom za przybycie do naszej biblioteki. Wszystkim podopiecznym „Domu Bajki” życzymy wspaniałych, pełnych słońca i przygód wakacji!

02. Bibliotekarka wita dzieci książką Pan Potworek 03. Bibliotekarka rozpoczyna spotkanie 04. Bibliotekarka czyta dzieciom książkę 05. Dzieci słuchają czytaną przez bibliotekarkę książkę 06. Zabawa z piłeczkami 07. Dzieci żonglują 08. Bibliotekarka wykonuje dla dzieci kwiata z balonów 09. Zabawa z książką z dziurą. 10. Zabawa ruchowa 11. Bibliotekarka prezentuje książkę o Kubusiu Puchatku

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wizyta przedszkolaków w wypożyczalni dla dzieci

    Wizyta przedszkolaków w wypożyczalni dla dzieci