Czytam — jestem wszędzie — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 maja 2023

Spotkanie w ramach gorlickiej edycji 20. Tygodnia Bibliotek.

Świat książek jest tak bogaty, że nie sposób go zmieścić w jednej walizce. Obecne na zajęciach pięciolatki i sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Felicjanek otrzymały bilet i wyruszyły w podróż do bajkowej krainy. A kto ich tam przywitał? Wilk, który uwielbia pożerać książki! Ten główny bohater lektury Orianne Lallemand pt. O wilku który nie lubił czytać twierdzi, że czytanie okropnie go nudzi. Pewnego razu, zupełnie niespodziewanie, trafia do Głównej Biblioteki w Krainie Książek. Tam postanawia pomóc bibliotekarce wiewiórce odnaleźć dziesięć zagubionych książek. Szukając ich spotyka na swej drodze wiele postaci ze znanych opowieści. Swą misję, rzecz jasna, kończy z sukcesem, i dodatkowo szybko staje się… zapalonym czytelnikiem!
Nasi mali goście po obejrzeniu najciekawszych publikacji dedykowanych najmłodszym czytelnikom i po wysłuchaniu opowiadania o Wilku, wykonali piękne papierowe zakładki do książek. Oby po tym spotkaniu przedszkolaki często odczuwały wilczy apetyt na czytanie! 

 

01. Bibliotekarka rozdaje bilety do bajkowej krainy.jpg 02. Bibliotekarka prezentuje ciekawe książki dla dzieci.jpg 03. Dzieci przeglądają książki obrazkowe.jpg 04. Dzieci robią sobie zdjęcia z książką z dziurą.jpg 05. Dzieci robią zdjęcia z książką z dziurą.jpg 06. Bibliotekarka czyta książkę o wilku.jpg 07. Dzieci tworzą zakładki z papieru.jpg 08. Zdjęcie całej grupy z wykonanymi pracami.jpg 09. Zabawa ruchowa.jpg 10. Zabawa ruchowa.jpg 11. Bibliotekarka czyta książkę o wilku.jpg 12. Dzieci tworzą zakładki z papieru.jpg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie całej grupy z wykonanymi pracami

    Zdjęcie całej grupy z wykonanymi pracami