„Na każde pytanie odpowie czytanie” — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2023

Spotkanie w ramach gorlickiej edycji 20. Tygodnia Bibliotek.

 

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy w naszej kolorowej Czytelni dla Dzieci i Młodzieży od zajęć z dziećmi z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Felicjanek. W czasie spotkania przeczytałyśmy im książkę, pt. Na każde pytanie odpowie czytanie, której autorem jest słynny Dr. Seuss. Niezastąpiony Kot Prot pomógł nam przekonać naszych małych gości, że warto czytać książki. „Świat jest nie tylko duży, ale bardzo ciekawy, wart najdalszej wyprawy. A gdzie znajdziesz tak tanie podróże jak czytanie?"
Ciekawe świata bibliotekarki przywiozły z bajkowych wypraw dużo oryginalnych i kolorowych lektur. Każdy mógł pooglądać, posłuchać, a nawet pobawić się książkami. Bajeczki, opowiadania, wierszyki zapraszają wszystkie dzieci do „pełnych skarbów korytarzy”, w których znajduje się mnóstwo postaci, przygód, ciekawostek, zagadek, historyjek.
Serdecznie dziękujemy maluszkom za aktywny udział w zajęciach. Mamy nadzieję, że ta pierwsza wizyta w naszej bibliotece będzie początkiem ich literackiej przygody, bo jak przekazuje nam Kot Prot „tyle jest do czytania, kiedy już raz się zacznie!”.

 

2. Bibliotekarka idzie z walizką pełną książek.jpg 3. Bibliotekarka prezentuje dzieciom ciekawe książki.jpg 4. Dziewczynka naciska kropki w książce.jpg 5. Zabawa z książką z dziurą.jpg 6. Zabawa z książką z dziurą.jpg 7. Bibliotekarka czyta dzieciom lekturę.jpg 8. Zabawa ruchowa z dziećmi.jpg 9. Zabawa z tunelem Klanza.jpg 10. Bibliotekarka wyciąga z walizki książki dla dzieci.jpg 11. Bibliotekarka pokazuje dzieciom zrobionego z balona kota.jpg 12. Dzieci pozują do zdjęć w fotobudce.jpg

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka prezentuje książkę z odgłosami

    Bibliotekarka prezentuje książkę z odgłosami