"By dobrze się książki czytało zakładkę zrób wspaniałą”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 kwietnia 2023
XXII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” to doskonała okazja, aby wybrać się tam, gdzie „mieszka książka”, czyli do biblioteki. Tak właśnie zrobiła grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „Kubusiowy Ogród”.
 

 „Biblioteka to miasteczko z regałami i półkami, w którym żyją książki różne: z naukami, z przygodami”. Są one nie tylko źródłem wiedzy, ale także przyjaciółmi, którzy opowiadają ciekawe historie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentów opowiadania pt. Jaś Czytalski w bibliotece, autorstwa Antoniego Cieszydruk-Oczko, dzięki któremu dowiedziały się dlaczego trzeba szanować książki. A co jest potrzebne, aby nie niszczyć rogów książki i jak zaznaczyć miejsce, w którym zakończyliśmy czytać bajkę? Oczywiście zakładka! Uwieńczeniem naszego spotkania były piękne, różane zakładki, które wykonali nasi mali goście. Własnoręcznie wykonane upominki z pewnością uatrakcyjnią czytanie i zachęcą do częstszego sięgania po lektury.

 

Zabawa „książeczka” Dzieci wykonują różane zakładki Dzieci wykonują różane zakładki Efekty pracy przedszkolaków Efekty pracy przedszkolaków Efekty pracy przedszkolaków

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka czyta dzieciom

    Bibliotekarka czyta dzieciom