Uratuj Ziemię

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 kwietnia 2023

W dniach 19, 20 i 26 kwietnia 2023 r. w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach.

W naszej bibliotece celebrujemy różne święta. Obchodzony 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi, to idealna okazja by spotkać się z dziećmi i porozmawiać o tym jak dbać o naszą planetę. Zanim jednak przeszliśmy do zajęć związanych z Dniem Ziemi, maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Gorlicach dowiedziały się co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, w których agendach można korzystać ze zbiorów bibliotecznych i jak należy obchodzić się z książkami, by jak najdłużej służyły innym czytelnikom.
Nasza planeta jest piękna o każdej porze roku! Aby to udowodnić przedstawiłyśmy dzieciom opowieść Jak żyje Ziemia Magdaleny Zarębskiej i Aleksandry Strzałkowskiej, która w pięknych obrazach i prostym tekście ukazuje dobową i roczną cykliczność przyrody. Ale żeby Ziemia dawała schronienie ludziom zwierzętom i roślinom, każdy z nas musi dołożyć wszelkich starań i odpowiednio się nią „zaopiekować”.

 

bibliotekarka czyta dzieciom książkę o ekologii zabawa z chustą Klanza dzieci uczą się segregować śmieci zdjęcie grupowe przedszkolaków z wykonanymi pracami dzieci słuchają opowiadania „ Jak żyje ziemia” dzieci słuchają opowiadania „ Jak żyje ziemia” bibliotekarka czyta dzieciom książkę o ekologii dzieci uczą się segregować śmieci zabawa z chustą Klanza dzieci wykonują pracę plastyczną zdjęcie grupowe przedszkolaków z wykonanymi pracami bibliotekarka czyta książke dzieciom dzieci kolorują obrazki dzieci pozują do zdjęcia z pracami zabawa z tunelem Klanza

Galeria

  • Powiększ zdjęcie dzieci wykonują pracę plastyczną

    dzieci wykonują pracę plastyczną