Kawiarenka literacka „Pod Sową” — spotkanie z… Wisławą Szymborską

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 kwietnia 2023

Zapraszamy do naszej Kawiarenki literackiej „Pod Sową” na spotkanie z Wisławą Szymborską.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na wieczór literacki poświęcony Wisławie Szymborskiej, przygotowany w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin noblistki, który odbędzie się 21 kwietnia 2023 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Chcesz lepiej poznać Wisławę Szymborską? Przekonać się jak pogodną i pełną humoru osobą była? Spędzić miłe popołudnie przy filiżance kawy, herbaty? Koniecznie musisz wstąpić do naszej Kawiarenki „Pod Sową”!

W rolę Wisławy Szymborskiej wcieli się Beata Sajdera — bibliotekarka MBP w Gorlicach, w roli dziennikarki zobaczymy Barbarę Ćmiech — redaktorkę portalu Gorlice24.pl. Spotkanie odbędzie się przy współudziale młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach oraz klubowiczek z Klubu Czytelniczego Nad Lipą MBP w Gorlicach.

 

„Świat (…) cokolwiek byśmy pomyśleli o tym bezmiernym teatrze, na który mamy wprawdzie bilet wstępu, ale ważność tego biletu jest śmiesznie krótka, ograniczona dwiema stanowczymi datami; (…) jest on zadziwiający. Ale w określeniu “zadziwiający” kryje się pewna logiczna pułapka. Zadziwia nas przecież to, co odbiega od jakiejś znanej i powszechnie uznanej normy, od jakiejś oczywistości, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Otóż takiego oczywistego świata nie ma wcale. Nasze zadziwienie jest samoistne i nie wynika z żadnych z czymkolwiek porównań.

(…)

Wygląda na to, że poeci będą mieli zawsze dużo do roboty”.

Wisława Szymborska, fragment Odczytu Noblowskiego (1996)

 

Spotkanie odbywa się w ramach gorlickiej edycji XXII Małopolskich Dni Książki Książka i Róża.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat — Spotkanie z Wisławą Szymborską

    Plakat — Spotkanie z Wisławą Szymborską