„Kolejka” z seniorami — spotkanie z Gorlickim Klubem Seniora w MBP Gorlice

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 listopada 2022

 

 

 
 
W listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. To święto zainspirowało nas do zorganizowania w naszej bibliotece spotkania z członkami Gorlickiego Klubu Seniora, by wspólnie zagrać w grę planszową pn. Kolejka. Wydana przez Instytut Pamięci Narodowej planszówka, szybko zdobyła popularność i została ogłoszona „Grą Roku 2012”.
 
 
Kolejka to istna machina czasu, która przenosi graczy do schyłkowego PRL-u. Ich zadaniem jest przygotowanie określonej listy zakupów, której urzeczywistnienie w latach 80-tych było nie lada wyzwaniem. Następnie każdy gracz wysyła swoją rodzinę po sprawunki, nie wiedząc jeszcze, w którym ze sklepów pojawi się dostawa towaru. Z zakupami dotrą do domu tylko ci zawodnicy, którzy m.in. dobrze pokierują swoją rodziną lub w tzw. fazie „przepychanek kolejkowych” tak zagrają kartami kolejki, że umożliwi im to szybsze zdobycie artykułów. Gra zachęca uczestników do interakcji. Nasi seniorzy dzielnie „stali w kolejce” zaopatrując się w niezbędne artykuły z czasów PRL-u . Wspólnie spędzony czas dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Spotkanie zachęciło naszych gości do wspomnień związanych z tym trudnym i specyficznym okresem, który doskonale pamiętają.
 
 
Przywitanie gości Seniorzy grają w grę Seniorzy grają w grę Seniorzy grają w grę Potyczki kolejkowe Potyczki kolejkowe Potyczki kolejkowe Seniorzy grają w grę Gra Kolejka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Gra

    Gra "Kolejka"