Finał XXIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego — relacja

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2022

Znamy już zwycięzców XXIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego pn. Odkrywaj historię z bohaterami serii Puk, puk! Marcina Przewoźniaka!

Finałowy test rozwiązywało 24 uczestników z klas 4-6 ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. W eliminacjach, które odbyły się 21 kwietnia w gminnych bibliotekach publicznych powiatu gorlickiego oraz w MBP w Gorlicach, wzięło udział 65 uczestników.

Zadaniem uczestników finału było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę na temat bohaterów, rzeczy, wydarzeń i miejsc opisanych w czterech książkach z serii Puk, Puk!, autorstwa Marcina Przewoźniaka.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce
Tadeusz Przybycień — Zespół Szkół w Stróżówce

II miejsce
Jakub Święs — Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

III miejsce
Mateusz Czerwień — Szkoła Podstawowa w Stróżnej

 

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także 7 wyróżnień uczestnikom, którzy uzyskali w teście wysoką liczbę punktów i uplasowali się tuż za podium. Byli to (kolejność zapisana według zdobytej liczby punktów):

Maciej Baniak — Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uściu Gorlickim

Franciszek Ciapaj — Szkoła Podstawowa w Zagórzanach

Michał Smyk — Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysowej

Maciej Stój — Miejski Zespół Szkół nr 3 w Gorlicach

Sandra Żelem — Szkoła Podstawowa w Sękowej

Julia Nalepa — Szkoła Podstawowa w Dominikowicach

Anna Machowska — Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej

 

Nagrody zostały wręczone przez wicestarostę powiatu gorlickiego Stanisława Kaszyka oraz dyrektor MBP w Gorlicach Joannę Kalisz-Dziki. Laureaci otrzymali dyplom, zestaw książek, bilet do kina, oraz nagrody rzeczowe, a wyróżnieni dyplom, nagrodę książkową i breloczek. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom i magnes z logo Gorlice Miasto Światła. Fundatorami nagród w tegorocznym konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach oraz Urząd Miejski w Gorlicach .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w tegorocznej edycji! Dziękujemy również rodzicom, opiekunom, nauczycielom, a także bibliotekarzom bibliotek publicznych naszego powiatu za współpracę i przeprowadzenie eliminacji.

powitanie uczestników Konkursu Koordynatorka Beata Mituś tłumaczy zasady zgromadzonym uczestnikom finaliści piszą test finaliści piszą test finaliści piszą test pełna sala w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników Wicestarosta gratuluje uczestnikom Dyrektor MBP Joanna Kalisz-Dziki oraz Beata Mituś wyróżnieni w Konkursie — Ania Machowska w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Maciej Baniak w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Julia Nalepa w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Michał Smyk w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Sandra Żelem w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Franciszek Ciapaj w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP wyróżnieni w Konkursie — Maciej Stój w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP zdobywca 3 miejsca — Mateusz Czerwień w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP zdobywca 2 miejsca — Jakub Święs w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP zwycięzca — Tadeusz Przybycień w towarzystwie wicestarosty i dyrektor MBP zdjęcie grupowe wyróżnionych i laureatów zdjęcie grupowe wyróżnionych i laureatów zdjęcie grupowe wyróżnionych i laureatów uczestnicy finału

Galeria

 • Powiększ zdjęcie powitanie uczestników Konkursu

  powitanie uczestników Konkursu