Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa „Milusia” Piotrowskiego — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 grudnia 2021

We czwartek 16 grudnia o godzinie 18.00 odbył się wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa Krzysztofa Piotrowskiego.

Przybyłych gości — przedstawicieli władz samorządowych, instytucji kultury, lokalnych twórców oraz bliskich i przyjaciół artysty przywitała dyrektor MBP w Gorlicach Joanna Kalisz-Dziki.

Krzysztof Piotrowski — pochodzący z Gorlic artysta malarz, obecnie mieszka w Gładyszowie, gdzie prowadzi Galerię Autorską „Pod Mostem”. Malarstwem i sztuką interesuje się od młodzieńczych lat. Zaprezentowane na wystawie obrazy stanowią przekrój jego bogatej twórczości. Obecna na wernisażu malarka — Anna Jańska-Maciuch, od lat obserwująca artystyczną działalność Krzysztofa Piotrowskiego, zauważa, że w jego pracach, z których emanuje spokój i pewien rodzaj tajemniczości, istotna jest kompozycja i wspaniały kolor.

Zgromadzeni goście byli zachwyceni zaprezentowanymi obrazami, sam autor wystawy z charakterystycznym dla siebie dystansem i humorem chętnie opowiadał o swoim życiu i tworzeniu. Jego różnorodne prace, w których dostrzec można m.in. fascynacje starym, holenderskim malarstwem, pokazują jak wszechstronnym jest artystą.

Tych, którzy nie mogli być tego wieczoru z nami, zapraszamy do obejrzenia wystawy (do 15 stycznia 2022) w sali Pod Sową oraz w galerii Na Piętrach, na II piętrze MBP w Gorlicach, w godzinach pracy biblioteki.

Joanna Kalisz-Dziki przedstawia gościa wieczoru Joanna Kalisz-Dziki przedstawia historię wystawy malarka Anna Jańska-Maciuch opowiada początkach kariery artystycznej Krzysztofa Piotrowskiego autor Krzysztof „Miluś” Piotrowski dziękuję zgromadzonym gościom za przybycie publiczność zgromadzona na wernisażu zwiedzajacy ogladaja prace kobieta przyglada się jednej z prac zgromadzeni goście na wernisażu goście dyskutują na temat prac goście podczas zwiedzania mężczyzna interpretuje jedną z prac goscie rozmawiaja na wernisażu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie dziewczynka ogląda pracę malarską

    dziewczynka ogląda pracę malarską