Rozdanie nagród w XXII Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Literackim pn. „Przeczytaj, zainspiruj się i napisz opowiadanie ilustrujące dalsze losy bohaterów” – relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2021

 

 

Uroczyste rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym w Powiatowym Konkursie Czytelniczo-Literackim pn. „Przeczytaj, zainspiruj się i napisz opowiadanie ilustrujące dalsze losy bohaterów” odbyło się 23 września w MBP w Gorlicach. Zgromadzonym laureatom i wyróżnionym nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach i  Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach wręczyli wicestarosta Powiatu Gorlickiego Stanisław Kaszyk i dyrektor MBP w Gorlicach Joanna Kalisz-Dziki.

Główną ideą, organizowanego od kilkudziesięciu lat Powiatowego Konkursu Czytelniczego, jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Cieszymy się, że i w tym roku, mimo zmienionej formuły konkursu, ten cel został osiągnięty. Jeden z uczestników tak napisał „Dziękuję, za wspaniałą inicjatywę i działalność. Przeczytałem wspaniałe utwory, po które pewnie bym nie sięgnął, gdyby nie konkurs”. Uczestnicy podjęli niemały trud biorąc udział w tych czytelniczo-literackich zmaganiach. Na  potrzeby konkursu przeczytali dwie książki, do wybranej napisali opowiadanie ukazujące dalsze losy bohaterów, zgłosili swój udział, spełniając wszystkie wymogi regulaminu. Serdecznie im dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy! 

Już dziś zapraszany do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Jak powiada znakomity pisarz Philip Pullman „Nie potrzebujemy listy tego, co dobre i tego, co złe, zestawień porad, co robić i czego nie robić: potrzebujemy książek, czasu i ciszy. Bo gdy wszystkie zakazy i nakazy szybko ulegają zapomnieniu, ‘Pewnego razu’ trwa zawsze”.

Poniżej publikujemy trzy zwycięskie opowiadania. Życzymy miłej lektury!

koordynatorka podsumowuje Konkurs uczestnicy z opiekunami oraz wicestarosta Powiatu Gorlickiego i Dyrektorka MBP w Gorlicach wicestarosta Powiatu Gorlickiego i Dyrektorka MBP w Gorlicach rozdają nagrody zdobywca 3 miejsca zdobywca 2 miejsca zwyciężczyni Konkursu uczennica wyróżniona w Konkursie uczennica wyróżniona w Konkursie uczennica wyróżniona w Konkursie uczestnicy Konkursu laureaci Konkursu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Nagrody dla uczestników Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Literackiego pn. „Przeczytaj, zainspiruj się i napisz opowiadanie ilustrujące dalsze losy bohaterów”

    Nagrody dla uczestników Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Literackiego pn. „Przeczytaj, zainspiruj się i napisz opowiadanie ilustrujące dalsze losy bohaterów”