Letnie Rozgrywki Gier Planszowych 2021 — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 sierpnia 2021

Granie w planszówki jest nudne i staromodne? Nic bardziej mylnego. Ta, posiadająca ogromny potencjał edukacyjny, forma intelektualnej rozrywki przeżywa prawdziwy renesans. Psychologowie, pedagodzy, nauczyciele niejednokrotnie zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do sięgnięcia po gry planszowe. Dlaczego? Planszówki rozwijają umył, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość. To doskonały materiał do nauki, strategicznego myślenia i zdrowej rywalizacji.

A że jest to bardzo interesująca i wartościowa forma spędzania wolnego czasu udowodnili młodym Gorliczanom Karol Gumowski i Jakub Kaczmarczyk podczas Letnich Rozgrywek Gier Planszowych. Obaj panowie od lat są fanami gier planszowych i swoją pasją zarażają dorosłych i dzieci. Uczestnicy Turnieju mieli w czym wybierać. Jakub Kaczmarczyk — twórca makiet i plansz do gier bitewnych nieprzerwanie toczył, najczęściej w męskim gronie ☺, wojenne potyczki w grze strategicznej Bolt Action. Drugi prowadzący, a zarazem inicjator dzisiejszych rozgrywek — Karol Gumowski na warsztat wziął najpopularniejsze i najciekawsze gry rozwijające kreatywność, wyobraźnię i analityczne myślenie. W trakcie trzygodzinnych rozgrywek udało się zagrać w takie gry jak: Poszukiwacze skarbów, Dixit, Carcassonne, Skubane kurczaki, Wirus, Sąsiedzi, Pędzące ślimaki. Obu prowadzącym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tych letnich rozgrywkach. Na kolejne zapraszamy już za rok. Wszystkich miłośników planszówek informujemy także, że w naszych bibliotecznych zbiorach pojawiły się nowe tytuły gier, z których już wkrótce będzie można skorzystać odwiedzając świeżo wyremontowaną Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży.

prezentacjagier planszowych uczestnicy podczas gry  bibliotekarka gra z uczestniczką wydarzenia gry wykorzystane podczas rozgrywek gry wykorzystane podczas rozgrywek gry wykorzystane podczas rozgrywek makieta bitewna gry wojennej rozgrywki gry bitewnej makieta bitewna gry wojennej rozgrywki gry bitewnej uczestnicy podczas gry w potyczki z grą