XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2021

 

 

Ideą Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Nasza biblioteka, jak co roku, aktywnie włączyła się w realizację tego wydarzenia.  Tegoroczne hasło „Lubimy czytać polskich autorów”  zobowiązało nas do sięgnięcia po lektury rodzimych pisarzy i poetów. W trakcie trzech spotkań online przedszkolaki wysłuchały fragmentów opowiadań i wierszy takich autorów jak Justyna Bednarek, Dorota Gellner i Renata Piątkowska.

Bohaterami pierwszego spotkania z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach były skarpetki. Przedszkolaki uwielbiają przygody tych niesfornych  postaci. Tym razem poznały historię skarpetki dziewiątej, która została prywatnym detektywem i schwytała złodzieja ciasteczek —  wstrętnego włochatego łobuza.  Podczas drugiej odsłony akcji, maluchy wysłuchały kilku wierszy Doroty Gellner ze zbioru o łakomym Głodomorku. W trakcie ostatniego spotkania przeczytaliśmy dwa opowiadania:„Buty” i  „Szafka” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Dzieci poznały kolejnego bohatera – przedszkolaka Tomka, któremu zawsze przytrafiają się wesołe przygody.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom dobiegł końca, ale to nie znaczy, że przestajemy czytać dzieciom. Do udziału w naszych czytelniczych spotkaniach online (na platformie Zoom) zapraszamy wszystkie przedszkola z terenu miasta Gorlice.

przedszkolaki słuchają bibliotekarki bibliotekarka rozmawia z przedszkolakami o wcześniej czytanej lekturze bibliotekarka czyta dzieciom bibliotekarka pokazuje dzieciom lekturę wykorzystaną podczas spotkania online

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Bibliotekarka podczas spotkania online czyta dzieciom wiersze

    Bibliotekarka podczas spotkania online czyta dzieciom wiersze